Hogyan kell köszönni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, nemrég kerültem új munkahelyre, ahol rengeteg 45-50 év közötti nő van, és iszonyatosan kínos hogy nem tudok nekik hogy köszönni. A jó napot kívánok formát nálunk nem szokás használni a munkahelyen belül, mert családias a légkör, attól függetlenül, hogy éppen nem minden nővel vagyok olyan szoros kapcsolatban. Sziával nem köszönhetek nekik, a csókolomot meg baromi ciki már ilyenkor mondani! Múltkor mondtam, és a hátam mögött kiröhögött egy 50 év körüli nő a társával... Plusz van egy férfi nálunk, aki olyan 55 év körül van, gyerekkorom óta ismerem, család barátja volt, ugye nála megszoktam a csókolommal való köszönést, múltkor találkoztunk újra, hát nem lecsókolomoztam :S Baromi kínos! És persze egyik sem mondja, hogy nyugodtan tegezzem...
2014. nov. 6. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó napot/ Szép napot! :D

Csak ne foghegyről vágd oda nekik, hanem pozitívan, élettel telin, csengő hangon. Ettől jobb is, szebb is lesz a napjuk, és köszöntél is. :D

2014. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :S Csak annyira ciki basszus, legalább segítenének, vagy mondaná valaki, hogy tegezzem...

Mondjuk akiket csókolomozok, már kénytelen vagyok úgy hagyni, mert bolondnak néznének, ha rátérnék a jónapotra.


Meg a legjobb amikor telefonon hívnak a kollégák, és mivel van aki még nem ismer (a főnököm elfelejtett bemutatni az egész állománynak...ez is megérne egy sztorit), és a telefonba hallom, hogy fiatal a hangja a nőnek, letegezem, majd bejön hozzám egy 50 éves nő, hogy ő az XY, és vele beszéltem telefonon... Egyből átmentem a csókolomra, és nézett rám...

2014. nov. 6. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok! Ha valakinek nem tetszik, akkor szól, hogy mit vár el.
2014. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Juj, ismerős a helyzet, én is jártam már így, sőt, 23 voltam egy 50 éves korosztállyal tele munkahelyen. Én is nagyon kínosnak éreztem a köszönést, aztán egy kedves takarítónő (!) (az egyetlen, akibe szorult annyi, hogy tisztázza a megszólítást, mert látta, hogy zavarba vagyok) miután jó napot kívánok-ot köszöntem, felvilágosított (normális hangnemben természetesen) hogy nehogy már magázzam, itt mindenki mindenkit tegez! :D

Azután mindenkit letegeztem tök lazán, aki kicsit távolságtartóbbnak tűnt, annak egy Szervusz!-t köszöntem. Beszéd közben pedig igyekeztem nagyon tisztelettudó lenni.

2014. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Hát igen, én közigazgatásban dolgozok, és ponthogy a tanult embereknek látnia kéne rajtam hogy zavarban vagyok, és mielőbb tisztázni a helyzetet.... érdekes amit írsz, mert nálam is egy ember volt, aki azt mondta hogy nehogy már csókolomozzam, tegezzem nyugodtan, és az pont egy postásnéni volt!

Csak tudjátok az a gáz, hogyha letegezem az embereket, akkor meg nehogy én legyek a bunkó, hogy mit képzelek magamról stbstb. A jónapotot nagyon utálják nálunk, azt tudom, mert egy kolléganő volt előttem aki mindenkinek jónapottal köszönt, és emiatt nagyon távolságtartónak és bunkónak gondolták...


Meg egyébként néha nehéz szembesülni azzal, hogy 26 múltam... mert leragadtam kicsit még a gyerek szinten, és nehezen tudok idomulni a helyzetekhez, és sokszor egy-egy cikis helyzet után gondolkodom el, hogy úr isten már én is milyen "idős" vagyok...

2014. nov. 6. 20:19
 6/6 anonim válasza:
Hali! Én 21 éves vagyok. Én is ebben a helyzetben voltam, bár nálunk el lett mondva az első perctől, h mindenki tegez mindenkit. Először nem tudtam tegezni őket, de miután pár néni jól lecseszett, h hát ne csókolomozzak, nem öregasszonyok még ők, elkezdtem őket tegezni. Ebben nem tudsz sehogy sem jót tenni, van aki megharagszik érte, van aki elvárja. Jó az ilyen 60 év körülieket már illik, de a többieket nyugodtan tegezheted. Ha valakivel gondod lesz, tegezve meg magázva is meg kell mondanod a magadét.
2014. nov. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!