Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vannak himnuszok?

Miért vannak himnuszok?

Figyelt kérdés

Mármint úgy teljes terjedelmében nézve a dolgot, mi az értelmük? Mert azon kívül, hogy a legtöbb ünnepségen, meg iskolai stb. dolgokon úgy formalitásból lenyomják még nem igen vettem észre semmi olyan helyzetet ahol bármi értelme is lenne.

Még ha valami lelkesítő lenne ( Jó ez konkrétan lehet más nemzeteknél így van ), de én például azt sem igazán tudtam megérteni, hogy mikor egy-egy tüntetés alkalmával nekiállják énekelni, ez hogy lehet lelkesítő. Inkább lehangoló a mienk, de nem szeretnék elkanyarodni. Szóval ennyi erővel bármit lehetne énekelni és ráfogni hogy a " nép zenéje " vagy hasonló.

A pláne pedig, hogy ha vannak ilyen pl.: iskolai ünnepségek, ha az ember körbenéz az ott lévők 95%-a áll mint akit odatapasztottak, még a tanárok legtöbbje is. Akkor mégis minek erőltetni ezt az egész dolgot?

Egyáltalán nem flame akar lenni, szimplán csak megérteni akarom a mögötte álló dolgokat, tehát, hogy miylen célból vannak mégis, illetve mért erőltetik ha az emberek nagy része nem énekli meg nem is hat rá.

Minimálisan még ide kapcsolódik, hogy ha már a mostani előtt is volt másik, régi himnuszként számon tartott mű, és mégis lecserélték a mostanira, akkor a mostanit mért nem lehet lecserélni.

Mondjuk részemről mindegy, de volt rengeteg forumtéma iylen témában, de egyértelmű érvek és indokok valahogy sosem születtek, mindig csak egymás lehordása ment.



2014. nov. 3. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Külföldi ismerőseimtől is azt hallottam hogy a magyar himnusznál elkeserítőbbet nem ismernek.
2014. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

a nemzeti öntudat és hovatartozás miatt, bár tényleg lecserélhetnénk mert nem túl jól hangzik

Az elkeseritő szöveget már én is hallottam rég másoktól sajnos

2014. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A Himnusz a nemzeti összetartozás egyik jelképe.

.

Lecserélni?

Mire? Ez könyörgés egy jobbért, nem buzdít mások ellen.

Aki nekem eddig idegen létére kritizálta Himnuszunkat, felvilágosítottam: ez a MIENK!

Senki nem olyan jó és fontos, hogy mások Himnuszát kritizálja?

Az övé sem jobb, hiszen nekem nem tetszik!

2014. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem a külföldi barátaim azt mondták, hogy az egyik legszebb himnusz a magyaroké.

Nyilván a kérdező, és sokan akik lehangolónak tartják még nem hallották (az amcsin kívül) más országok himnuszait, és nem értik a szövegét. Pedig sok ország himnusza sokkal szomorúbb mint a mienk. Lecserélni nem kell, mert nem lelkesítő himnusznak. Amúgy meg a nemzet összekovácsolása a cél. Benne van a régi történelmünk egy kis darabja.

2014. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

dubitus,


Igen, a mienk: a szokásos magyar mentalitás, folyton elesettség, folyton szívás, folyton kesergés.


A himnusz mint vers gyönyörű, de őszintén én sokkalta fontosabbnak találnám, hogy az ország himnusza inkább lelkesítő, ne pedig depressziót okozó legyen.

2014. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Azért vannak, hogy erősítsék a nemzeti öntudatot, mert akkor jobban ki lehet zsákmányolni a népet! És a nemzeti öntudat mikor már beteges szintre "fejlődött", lehet háborúkat indítani, például. A beteges nemzeti öntudat még csak az egész bolygó lakosságának kárt okozott. Ezért fog majd a fejlődés bizonyos fokán átalakulni valami mássá.
2014. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A himnusz, mint a neve is mutatja, egy nemzet egybetartozását, jelenti és emelkedett érzéseket kelt. Éppen ezért sokféle, az adott nemzet valamely jellemző momentumára utal. Le lehet járatni, ha úton útfélen használjuk. A himnusz ünnepélyességet, kivételességet, egybetartozást fejez ki. Persze csak annak, aki érti.

A magyar himnusz nem lehangoló, bár a szövege annak tűnik. A zenéje kifejezetten ünnepélyes, méltóságteljes. Aki lehangolónak tartja, nem érti sem a tartalmát, sem a kifejezés formáját, sem azt, mitől az, ami.

A franciák Marseillaise-se egy pattogó katonainduló például, nem véletlenül. És nagyon nem célszerű egy francia előtt leszólni. Ott megbecsülik,amijük van, itt nem. Mindössze ennyi a különbség.

2014. nov. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Tulajdonképpen a hinusz azért van, hogy az egyénekben felmerült ilyen kéredéseket a lehető legjobban elnytomja. Sajnos mivel mégis felmerül ilyen kérdés az annakl az oka hogy öntörvényű szélsőségesen liberális eszmék elurakodtak az országban és megfertőzték a médiát ami az embereket teljesen lealacsonyítja ösztönlényekké.

A kérdésedről nem tehetsz henem a környezet ami beléd sújkolta, hogy minek ez az ocsmányság. Ha elgondolkozol rajta akkor magad is rájössz kérdés nélkül, hogy mit fejez ki egy egy orszég himnusza.

Amúgy az újra átírt himnusz a régitől sokkal jobb lett. Inkább az a kár hogy a sporteseményeken kívül nem azt használják minden alkalommal.

2014. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mert reálisan nézve mivel lenne jobb, ha többször lejátszanák?


Mondjuk, hogy miről szól igen, legtöbben tudjuk, de épp ez az. Ezért olyan kicsit mintha a múltban kéne élnie a nemzetnek, legalábbis részemről sokkal jobbnak találnék egy olyat ami a jelent és a jövőt említi és lehetőleg buzdító hangvételben...

2014. nov. 5. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 úgy látom, te egy szélsőségesen gyűlölködő, érzelmi alapon politizáló ember vagy. Pedig tudhatnád, hogy a politika a racionális érdekek érvényesítéséről szól, nem mindig tisztességes eszközökkel. De aki csak gyűlölködve tud másokra gondolni, pusztán mert nem ugyanazt gondolja, no az ilyenektől mentse meg az országot a sorsa.
2014. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!