Hogyan szólítsam?

Figyelt kérdés
Új munkahelyemen van egy idősebb (60) kollégám (inkább felettes), mindenkit a keresztnevén szólítok, de őt nem tudom, hogy kellene, mert egy idő után csak zavaró, hogy "névtelenül" szólítom meg. Még nem nagyon sikerült elcsípnem, hogy a többiek hogyan szólítják, de úgy hallottam, hogy Ernő bácsinak szólítják (bocsánat a szóismétlésért). Hogyan kérdezhetném meg tőle, hogy hogyan hívhatom, hogy mégse legyek tiszteletlen vagy röhejes?
2014. szept. 26. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezd meg a többiektől, hogy szólítják. Az Ernő bácsi például tökéletes.
2014. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
53%
De miért nem szólíthatod a keresztnevén? Én minden idős kollégát, kolleginát, idős embert akit már felnőtt koromban ismertem meg a keresztnevén szólítok, csak a gyerekkori időseket bácsizom, nénizem. Az illemszabályoknak megfelel ha keresztnevén hívod, akkor is ha esetleg más bácsizza is. Miért gondolod, hogy nem helyénvaló?
2014. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
Ha mindenki Erno bacsinak hivja, akkor neked is ugy illik, mig nem szol, hogy milyen mas neven hivjad. Amugy nem tudom, ez neked miert kerdes, ha tobbiek is ugy hivjak? Miben kulonbozol toluk? Magasabb a beosztasod, idosebb vagy?
2014. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!