Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a jobb? A papírt a...

Melyik a jobb? A papírt a kukába vagy a WC-be dobbi?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, ha rossz kategóriába írtam a kérdést. Az érdekelne, hogy melyik a jobb(környezetszennyezés szempontjából)? Néha ide, néha oda dobom. Ha a WC-be, akkor utána nem húzom le, hadd ázzon. Szóval?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.


2014. szept. 11. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A klotyópapírt úgy gyártják hogy szétázzon. De mást ne dobj bele (modern zsepik kibírják ha kimosod stb).
2014. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Én erre 3 éves koromban tudtam volna válaszolni
2014. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A használt wc papírt ne dobd a kukába, mert marha büdös lesz. Környezeti szempontból igazából mindegy. Ha a kukába dobod, akkor a szemétgyűjtőben landol, és nagy valószínűséggel vagy elégetik, vagy elássák. Lebomlik és földként telíti a szeméttárolót. Vagy a csészébe dobod, és megy a szennyvíz tisztító telepre. Ott kiszűrik, ártalmatlanítják, majd kiszórják/elássák. Mindkét megoldás kb ugyanannyi fölösleges ráfordítást igényel. A legjobb lenne, ha gyűjtenéd egy papírzacskóba, aztán komposztálnád. Csak bírd szagolni, amégy összegyűlik egy zacskónyi.
2014. szept. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kinti budik elintézték a komposztálást :)


A papír egész ártalmatlan, eszembe nem jutna nem a wc-be dobni, meglennének a hátrányai...

2014. szept. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 és #3!

Azt hiszem félreértettetek. Én nem a WC-papírt akarom a kukába dobni, hanem szinte minden papírt. Zsepi, A4-es lap, írólap(de csak olyan, ami már nem kell). Szóval melyik a jobb?

Meg a kérdésben elrontottam: nem ,,dobbi", hanem dobni.

2014. szept. 12. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
A szelektív hulladékgyűjtésről biztosan hallottál már. A nem zsíros (és nem ürülékes, meg mindenfélével összekent) papírokat kellene gyűjteni, és papírgyűjtőbe dobni. Ha a kukába dobod, akkor szemétként kezelik és a szemétgyűjtőbe megy. Fölöslegesen telíti azt. A WC-be dobva meg a viztisztítás költségét, energiaigényét növeli. HA nem kevered össze más fajta szeméttel, hanem külön gyűjtöd, azzal nem csak újra felhasználhatóvá teszed (kevesebb fát kell kivágni), és a hulladékkezelés költségét és energiaigényét is csökkented.
2014. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tiszta papírokat szelektíven gyűjtjük, a nem tiszta, de jól éghetőket mi speciel bográcsozáskor használjuk el, amúgy marad a kuka. Tekintve, hogy amíg olyan helyen laktunk, ahol volt szemétszállítás, évente 4-szer raktuk ki a kukát, a kukába dobott papírmennyiség sem lehetett valami rengeteg, pedig akkor még nem tudtunk bográcsozni. (Mindent szelektíven gyűjtünk, amit lehet, nyilván az elektronikai hulladékot is elvisszük gyűjtőhelyre, a veszélyes hulladék ma már sajna problémás, nem tudom, hova lehetne vinni, egyelőre gyűlik. A szerveshulladékot komposztáljuk.)
2014. szept. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A veszélyes hulladékot is le lehet adni a hulladékkezelő telephelyen. Nálunk pl az elektronikai hulladék mellett a különböző vegyszereket is le lehet adni.
2014. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!