Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az egyik tanárom rám írt...

Az egyik tanárom rám írt facebook-n. Hogyan illik neki köszönni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 17:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mint ahogy orvos sem a betegét, illetve a szociális munkás az ügyfelét stb stb stb.

Sajnos ezt nagyon kevesen tudják.."


Én sem tudtam. Én eddig abban a téveszmében éltem, hogy a facebook kapcsolattartásra való.

Megmagyaráznád, hogy miért etikátlanabb a face-en egyeztetni például a dokival egy időpontot, mint telefonon?

2014. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem ismerőse vagy az orvosnak hanem betege. A köztetek lévő viszony az orvosi rendelőben van csak. Orvosként senki nem akarja a Facebookon nézni szabadidejében ki foglalt időt. Neki is van munkaideje, hívd fel akkor, ne Facen zaklasd. Plusz sokan nem akarják, hogy a betegei tudjanak a magánéletéről. Semmi köze a betegne hol volt az orvosa nyaralni.
2014. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ez is egy vélemény, kösz, hogy leírtad.


De nálunk ez esetben is működik a facebook-os kapcsolattartás.

2014. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

"Mert nem ismerőse vagy az orvosnak hanem betege. "


Az ismerős az, akit ismerünk, nem? Ilyen értelemben az orvos is ismerős (hacsak nem egyetlen egyszer jársz nála, és aztán soha többet, mert akkor nem igazán).


- Amúgy nem muszáj bejelölni, lehet anélkül is üzenetet írni neki.

- Vagy lehet, hogy van hivatalos profilja, ahol minden betege kedvére bejelölheti, írhat neki. Emellett pedig vezet egy privát oldalt is.

- Vagy a betegeit külön csoportba teszi, és a kirándulós képeket úgy állítja be, hogy ők ne lássák.

Szóval több lehetőség van, ne legyünk már ennyire merevek.

2014. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
21%
De pedig így kellene. Nálunk ki is jelentették, hogy a betegeink felkérését nem lehet elfogadni. Ezzel magunkat is védjük, senki nem akarja, hogy facen megallázák vagy zaklassák.Ha valakinek magán rendelője van természetesen az más téma. Sok magánrendelőnek van ahol lehet kérdezni stb. De az nem az orvos oldala hanem a magánrendelőé.
2014. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sem jutna eszembe bejelölni a körzeti orvosomat, bár jó viszonyban vagyok vele, vagy a volt tanáraimat. Furcsa lenne, nem vagyok még fél-baráti viszonyban sem velük, bár mindegyikkel jóban voltam. Ezt egy mostani tanárnak is éreznie kellene. Ha valaki ezt nem érzi, annak nehéz megmagyarázni, hogy miért.
2014. aug. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
hogy miért nem.
2014. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Szerintem most már ez kicsit másabb, mint régen.

Nekem is sok tanárom ismerősöm, a faktos tanárommal beszélgettünk néha facen, félreértés ne essék, azonos neműek vagyunk. De tudott küldeni nekem plussz anyagokat, megbeszélni a versenyeket, vagy egyeztetni....stb. Engem sosem zavart, talán ez sokaknak megtanítaná,hogy ne a facen éljék a szexuális meg mindenféle életüket..:D

2014. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Egyetemista vagyok. Az ismerőseim között (facebook) van, aki általános iskolában volt tanárom, van, aki középiskolában. Mindkét intézmény igazgatója is köztük van. Az egyetemi tanáraim közül is sokan ismerőseim, a gyakorlatvezető tanárom is, a mentorom is, akinél a gyakorlatot töltöm. (ezek nagy részével kommunikálunk viszonylag rendszeresen a facebookon) A háziorvosom, a fogorvosom is.


Kövezzetek meg érte, de nem tudom, hogy ezzel mi a probléma, hogy ez miért etikátlan.

2015. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tisztelt Tanár Úr! - így kell megszólítani
2015. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!