Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire fontos a köszönés?

Mennyire fontos a köszönés?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 08:29
 1/7 anonim válasza:
100%
A köszönés az emberi kultúra része, hozzá tartozik mindennapjainkhoz. Kifejezed vele a másik ember iránti tiszteletedet, vagy ha ismerősnek nem köszönsz, utálatodat, esetleg neveletlenségedet. Te mit szólnál például, ha neked nem köszönnének vagy nem fogadnák a köszönésedet? Szerintem rögtön rájönnél, hogy miért is fontos a köszönés.
2014. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem ha olyannak köszönsz akit ismersz az azért illendő ne hogy azt higyje utálod vagy bármi...én ismerősöknek szoktam csak , me volt egy érdekes történetem, megyek suliba utcán söpört valaki és rámszólt hogy köszönni ki fog? Én annyira nem értem...1: nem is ismerem, ha ismerős lenne még köszönnék de valamikor ismerelenül köszöntem és nem köszöntek szia, most minden ismeretlen embernek köszönjek ..ez mi? 2: elmegy mellettem ő is köszönés nékül és rámszól hogy köszönjek..ha ő köszön és nem köszönök vissza akkor MONDHATJA hogy nem köszönök de így tőle is bunkóság.
2014. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia helyett vissza*
2014. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én Németországban lakom, és elég nagy hagyománya van a köszönésnek, még annó fura volt nekem, hogy bárhol bármerre megyek az utcán az emberek köszönnek ismeretlenül is kedvesen, hamar megtanultam hogy én is így tegyek. És elmondom, valahogy sokkal otthonosabb így, nem érzem azt az idegenséget mint otthon, hogy megyek mondjuk a fővárosban, és mindenhol egymásra se néző, durciképetbevágó emberek mellett kell közlekednem. Otthon még az ismerősök is alig bírtak köszönönni az utcán, mintha az embereknek nehezükre esne, mert el vannak foglalva magukkal vagy mással, de kár pedig, mert ez is egy jó dolog, ami összébbtartja az embereket.
2014. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is fontos. Meg az allatok is megszagoljak egymast.
2014. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvető.

Ismeretleneknek - főleg városokban - nem szoktunk öszönni.

Ha szoktál túrázni, tapasztalhattad, hogy a túrázók mindig köszönnek egymásnak, akkor is, ha először találkoznak.

HA ismeretlen ember rád köszön, vagy bunkó megjegyzést tesz, állj meg és kérzed ezt: Ismerjük egymást??

2014. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez társasági,társadalmi,nevelési,kultúrai alap.Egy köszönés akár kezdeményezésre is jó, vagy csak mindennapos kifejezés ként is alkalmazható ;)
2014. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!