Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért elterjedt itthon hogy...

Miért elterjedt itthon hogy "ami olcsóbb jobb"?

Figyelt kérdés

Szerintem ez mondható elterjedtnek, mert nekem már sokszor mondták.


Tudom hogy azért mondják, mert nincsennek eleresztve anyagilag, de attól ez még nem igaz.


Én sem vagyok egyébként eleresztve, bár ezt nem hiszik el, mert általában gyűjtögetek, és a jobb dolgokat veszem meg.


Tehát ugye egy olcsó termék megvásárlásával nem biztos, hogy olcsóbban jövünk ki, mintha később veszünk egy tartós drágább terméket. Az olcsó tönkremehet, illetve az élvezeti értéke sem ugyanolyan, főleg ha a másikra vágyik az ember. Természetesen mérlegelni kell mindig, mert van, amikor már csak a reklám nyomja fel az árat. Tehát lényeg a lényeg, okosan kell vásárolni, és nem mindig a legolcsóbbat.


Azt nem értem, hogy ezt miért nem lehet belátni, miért kell ahhoz ragaszkodni, meg kijelenteni, hogy az olcsóbb mindig jobb, ugyanazt tudja mint a drágább, nagyzoló aki drágábbat vesz stb. mert ezek egyszerűen nem igazak.



2014. jún. 1. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Arra tudok gondolni, hogy ez egy amolyan múlt rendszerből visszamaradt mondás. Akkoriban ugyanis nem volt választék a boltokban. Helyesebben volt, kettő közül lehetett választani: kell vagy nem az adott portéka. De hiába mentél át máshová, az egész országban, sőt, némely esetekben az egész keleti blokkban nem kaptál mást, csak azt az egy fajtát. Márpedig ha nincs kínálat, csak egyetlen típus van valamiből, akkor valóban igaz, hogy az olcsóbb jobb.
2014. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem terjedt el. Csak akinek nincs pénze drágábbat venni, saját rossz közérzete mentésére kitalál valamit, hogy igazolja, miért veszi az olcsóbbat.

Egyébként előfordul, hogy az olcsóbb nem rosszabb.

2014. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Előfordul.
2014. jún. 1. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még soha nem hallottam.

Nálunk az volt a mottó, hogy nem vagyunk gazdagok, hogy megvegyük az olcsó akármit. Van benne igazság.

2014. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

az olcsó is ugyanolyan jó

én inkább ezt hallom. Igen, az emberek a maguk megnyugtatására használják. Ha te spórólsz kérdező, rendben a te dolgod csináld, ahogy jónak érzed. De pl. egy szülő, hogy álljon neki spórólni, ha elszakad a gyermeke egyetlen cipője? Majd utána otthon sírjon a sarokban, hogy csak erre futotta? Inkább ezt mondja helyette, hisz örül, hogy a gyerek lábán van cipő.

2014. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Én sem találkoztam még ezzel a mentalitással, max. azzal, hogy attól, hogy olcsó vmi, nem biztos, hogy rosszabb, és ebben van igazság, mert van, aminek az árát tényleg csak a márkanév meg a trend nyomja fel.


Persze egy-két irigykedő, megcsömörlött szegényebb ember nyilván mond ilyen ökörségeket, de tendenciaként nagyon nem látom ezt.

2014. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan mondás,hogy az olcsó a drága.

Sajnos sok kínai,meg kisipari szépen kidekorált,csilivili olcsó szeméttel van ellátva a világ,iparágak vannak teljesen ráállva a primitív,naív emberek kiszolgálására.

2014. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
A falu (város) háromnegyed része meg sántít a három hónapos kínai cipőben és orvoshoz megy benne mert valmitől fáj a lába.
2014. jún. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!