Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valaki adna ebben jó tanácsot?...

Valaki adna ebben jó tanácsot? Két életem van, pedig nem akartam. (lent)

Figyelt kérdés

Egészen kisgyerek koromtól mindig egyedül voltam. Kilógtam a sorból, kerültem a többi gyereket és ezzel együtt a konfliktusokat is. Ma már felnőttként szorongással és kényszerbetegséggel küzdök, továbbra is kerülök minden konfliktust és néha rettegek is attól, hogy egyszer egy ilyen helyzet közepén találom magam.


Ezekből a tulajdonságaimból következett az, hogy már 14 évesen kétféle életet kezdtem élni. Az egyik a szorongással teli, "mindenki hagyjon békén" élet. Ezt az arcomat az ismeri, aki a szürke hétköznapokon lát. A másik életem pedig az érdeklődési körömhöz kapcsolódó rendezvényeken kezdődött. Az ott szerzett barátaim között el tudom engedni magam, nincs kisebbségi érzés, nincs szorongás, nincs félelem. Nem tudom hogy baj, vagy hogy pont jó az, hogy őket ritkán látom. Havonta nagyjából egyszer tudok találkozni velük. Olyankor minden szép és jó. De amikor visszatérek a hétköznapokba olyan éles váltáson megyek keresztül, ami egy egész napos rossz hangulatot okoz nálam. Mintha valamit kiszakítanának belőlem. Sokszor van a fejemben az a rém kép, hogy egyszer a jelenlétemben találkoznak a barátaim azokkal, akik a hétköznapokban ismernek és a nyúl viselkedésem miatt lenéznek. Félek attól, hogy előttük aláznának meg, akkor mindent elveszítenék, ami eddig örömet okozott. Persze ennek kicsi a valószínűsége, de a legjobb az lenne, ha egyáltalán nem kéne ilyen helyzettől félnem.


Képtelen vagyok nyitni azok felé, akikkel együtt töltöm az időm nagy részét.


2014. máj. 19. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Bánt téged valaki?

Cikizni szokott téged valaki?

Mit gondolsz azokról az emberekről, akik felé nem tudsz nyitni?

Miben különböznek a másik társaidtól?

Egyébként pedig egy igazi barátot nem könnyű elveszíteni. Amelyiket könnyű, azért nem kár.

2014. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene rosszul érezned magad amiatt, hogy a hétköznapi környezetedben nem találtad meg a magadhoz való társaságot. Van ilyen, én sem vagyok annak a híve, hogy pl. csak azért mert valaki a munkatársam vagy szomszédom, akkor barátkozni is kellene vele.

Biztos egyébként, hogy te tényleg másképp viselkedsz a két helyzetben, vagy lehet hogy csak belülről érzed másképpen magad?

2014. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!