Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért muszáj ennyire a kézfogás?

Miért muszáj ennyire a kézfogás?

Figyelt kérdés
Ezelőtt nem volt bajom vele, bár már akkor is elgondolkoztam azon, hogy minek kell egyből testi kontaktus azzal akivel még alig találkoztam. Pár hónapja valamelyik okos az osztályban kitalálta, hogy "Fogjunk kezet reggelente, mert az menő". Ezzel sem lenne bajom, ha nem jönnének oda az izzadt kezükkel, és raknák bele az enyémbe. Komolyan annyi az egész, hogy ők odajönnek, odanyújtják a kezüket, én meg kapaszkodjak bele. Nekik ez a kézfogás. Mit várnak, hogy megcsókoljam, vagy mi? Mintha egy döglött halat fogdosnék. Ciki elutasítani a kézfogásuk? Semmi kedvem fogdosni a puding kezük. 14/f
2014. máj. 10. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nagy bunkóság elutasítani a kézfogást.
2014. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most a kézfogás a baj, vagy az izzadt tenyér?Mert a kettő nem ugyanaz.

De szerintem jobb, ha hozzászoksz, mert bemutatáskor, találkozáskor mindig van kézfogás.

Elutasítani pedig nem ciki, hanem bunkó dolog.

2014. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kézfogással nincs bajom, az izzadt undorító kezükkel van.
2014. máj. 10. 16:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg hogy nem fogják meg rendesen
2014. máj. 10. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor szólj nekik.Nem oldhatod meg mindig úgy a problémát, hogy inkább elkerülöd a szituációt.
2014. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kézfogás a kialakulásakor egy biztosíték volt: ezzel mutatta meg az illető, hogy nincs a kezében fegyver:

"Itt a kezem, nem disznóláb!"

A "disznóláb" az akkori egylövetű puska volt.


A szokások ellen meg szerintem kár hadakozni - de magyarázd el nekik, hogy izzadt kezet nem illik nyújtani senkinek.

2014. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen,én ugyan más okokból de a 'csapj belét' utasítom MINDIG el. Egyszerűen szükségtelen,idejétmúlt,ezért ha valaki ezzel jön akkor én nagy nehezen felajánlok egy ököl koccintást de az meg suttyó gengszter és stb.


Szerintem nincs mit tenni,ha nagyon muszáj fizikailag is üdvözölni egymást akkor ököl koccintás vagy egy ölelés vagy semmi...hátha nem sértődik meg a többi srác.

2014. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!