Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lány előreengedi a fiút az...

Lány előreengedi a fiút az ajtónál, mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Egy lánynak felajánlottam az ajtónál, hogy előremehet. De ő azt mondta, hogy menjek én előre és ehhez ragaszkodott is, hiába próbálkoztam. Végül előrementem és megköszöntem neki (elég komikus helyzet volt, ő is nevetett rajta). Ilyenkor mit kellene csinálni? Nem vagyok öreg. 23/F
2014. máj. 6. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy kétszer ajánlom fel az elsőbbséget.Ha másodszorra is azt mondja, hogy én menjek előre, akkor már nem látom értelmét erőlködni, szóval megyek.
2014. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerûen nem tudok nõ elõtt be/kimenni, felszálni. ( 72/f ) Persze, gyakran elõre akarnak engedni, de elég egy szerény, de határozott pillantás, és mennek elõre.


Más a helyzet, ha valami köpködõbe, lebujba kell bemenni ( pl Interkont, Kempinszki, stb ).


Ilyenkor a szabály, hogy a fiú megy elõre. Ez azokban a szép idõkben alakult ki, amikor még elõfordult, hogy odabent ment a bunyó, röpködteka székek, üvegek, kések, ezért a fiúnak kellett elõre menni, hogy õ kapja a kést. Ha nem repült kés, mehetett a lány is. Persze, ma már ritka az ilyen szolid, kultúrált hely, de a szokás megmaradt. :)

Ugyanez vonatkozik a romkocsákra és hasonlókra, azért említem ezeket külön, mert a romkocsma ugye nem lebuj, hanem civilizált hely, ahol kultúrált a társaság. De a szabály ugyanaz. :)

2014. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Élő bizonyíték vagy rá, hogy ennyi idősen is lehet értelmes és nyitott az ember.

Soha nem gondoltam volna, hogy 72 éves vagy. (nem mintha bajom volna az idősekkel).

2014. máj. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Némi" Rejtő Jenő-hatás érezhető a stílusában....:)
2014. máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És azt szabad tudni, hogy milyen helyre mentetek, vagy milyen volt az ajtó? Én akkor nem szoktam elfogadni az előreengedést, ha mondjuk egy dögnehéz ajtón kell bemenni, amit alig bírok kinyitni. Olyankor inkább menjen előre a fiú, és tartsa meg azt az ajtót, az sokkal udvariasabb, mintha előreenged, én szenvedek a nehéz fémajtóval, ő meg örül a fejének, h milyen fenemód udvarias volt.
2014. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De hát előbb illik kinyitni az ajtót, és utána előreengedni.

Persze, ha lány lennék, akkor úgy én sem élnék a lehetőséggel, ha csukva van az ajtó.

2014. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Interkont, Kempinszki"


Az interkontinentál és a kempinski mióta lebuj??

2014. aug. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!