Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem emlékezünk meg az...

Miért nem emlékezünk meg az Inkvizícióra?

Figyelt kérdés
Miért nem emlékezünk meg az Inkvizícióra?Arról a sok millió halálra kínzott gyermekről,nőről és férfiról?Ezt miért nem tanítsák az iskolába hogy,hány város,épületet gyújtottak fel?Azt miért nem említik hogy civilizációkat és kultúrákat töröltek el?

2014. ápr. 28. 22:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én pont erről beszéltem.Hogy nincs közünk a Zsidókhoz se a Görögekhez se az Egyiptomiakhoz.Én az Inkvizícióról kérdeztem,de akkor választ is kaptam.

-"Mert régen volt."

-"Mert nem érdekel."

-"És a Keresztény befolyás miatt."

2014. ápr. 29. 15:39
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
A holokausztra mindenki emlékszik. Az Inkvizícióra nem. Gondolkozz mert ha le írom amire célzom azonnal le náciznának.
2014. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a tényekkel.Csak kíváncsi voltam hogy,az emberek mit gondolnak...És úgy látom,elérték a céljukat!
2014. ápr. 29. 20:58
 14/16 anonim ***** válasza:
20 evvel ezelott meg mi tanultunk altalanosban a görög rabszolgákról es az egyiptomi nyomorba döntött parasztokról. 20 ev nagyon rovid tortenelemben.
2014. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 rajcziz ***** válasza:
100%

Mi köze van konkrétan a magyar népnek az inkvizícióhoz? Azért a magyarországi kismiska volt a spanyolhoz képest. Akkoriban más világ volt, nem vizsgálhatod mai szemmel. Manapság is zajlik ugyanilyen típusú "véleménytisztogatás", csak épp más eszközökkel.

A holokauszthoz pedig hogyhogy nincs közünk? Szerinted az, hogy ártatlan magyar állampolgárokat hurcoltak el és gyilkoltak meg tömegesen csak azért, mert éppen zsidók voltak, nem érinti a magyarságot?

2014. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Ling-ce ***** válasza:
Az Inkvizició ügye el van intézve. A katholikusok pápája II. János Pál bocsánatot kért miatta. Minek a múlt sebeit feltépni? Nem tudom milyen elpusztított civilizációkról beszélsz. A mi civilizációnkat a keresztyének nem akarták elpusztítani, sőt Li Mattheu (Matteo Ricci) és a jezsuiták igyekeztek a mi kultúránkba beleépíteni a keresztyénséget, mert hogy az minden nép erkölcséhez passzol. Vagy a szívkitépő azték babonavallást sajnálod? Szerintem a mexikóiak csak örültek, hogy megszabadultak attól. Egyébként meg ahol Mária kegyhelyek vannak régente pogány istennők szentélyei voltak. Nem rombolták le, csak átalakították őket. Ahogy Zeuszból meg Jupiterből is Mennyei Atyát szelídítettek. Én nem hallottam arról, sem hogy az Inkvizíció városokat gyújtott volna fel. A középkorban meg hol voltak a te embermillióid? Ha a háborúkat, a pestist, az éhinséget beszámítod, és a milliós Inkviziciót, akkor ma nem létezhetne európai ember.
2014. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!