Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek baj, ha rászólok...

Szerintetek baj, ha rászólok a vendégeimre, hogy ne rakják a lábuk a dohányzóasztalra?

Figyelt kérdés
Amikor férfiak jönnek át rendszerint felrakják, ekkor én szólok, hogy vegyék le, és nem értik hogy ugyan miért. Múltkor egy randi nálam végződött, mondtam érezze magát otthon - mert ugye így illik - , leültünk a szalonba, megkérdeztem mit kér inni, és mire visszaértem az italokkal fent volt a lába. rászóltam, és akkor azt mondta, hogy már miért ne maradhatna fent, én mondtam érezze magát otthon. erre nem tudtam mit mondani.
2014. ápr. 13. 02:33
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Végülis mekkora nálad a férfi-átmenőforgalom hogy ekkora rálátásod van a dologra?
2014. ápr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Elég nagy bunkóság részükről. Szerintem nem baj, ha szólsz, csak az a lényeg, hogy mosolyogva tedd, vicceld el a dolgot, akkor nem lesz sértődés, de talán észreveszik magukat.
2014. ápr. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Elég bunkó vendégek járnak hozzád. Nálunk még soha, egyetlen férfi sem rakta a lábát az asztalra.
2014. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Muszáj vendégül látnod ezeket a parasztokat? Ha a szép szóból nem értenek, húzd ki a lábuk alól az asztalt. Utána dobd ki őket a francba, kár beléjük a magyarázás.
2014. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Húzd odébb az asztalt annyival, hogy ne tudja senki kényelmesen felrakni a lábát.
2014. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

első: nem nagy az átmenő férfiforgalom nálam, de ismerőseim hetente-kéthetente meglátogatnak.

utolsó: sajnos mindig megtalálják a módját, hogy rakják fel a lábuk, már volt hogy odébb is húzták, hogy kényelmes legyen. elrakni meg nem rakhatom el, mert akkor nem tudnám hova rakni az italokat.

lehet legközelebb inkább az étkező asztalhoz kéne ülni...

2014. ápr. 13. 12:46
 7/10 mustafa33 ***** válasza:
Nem az a baj, hogy rájuk szólsz. Az a baj, hogy rosz helyről választod a vendégeidet. ☺
2014. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Az otthonérzés nem egyenlő a bunkósággal. Mondd meg nekik, hogy a jó édes anyjuk asztalára tegyék a lábukat.
2014. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod hova rakni az italokat, akkor ne kínáld meg őket itallal. Valamit valamiért, majd talán leesik nekik. Rakd el az asztalt egy másik szobába.
2014. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az érezd magad otthon nem azt jelenti, hogy az ember full lazuljon le. Pl ha te nem dohányzol, valaki meg rágyújt a nappali közepén, akkor simán ráhagynád? Én kb a lábfeltételt is így kezelném. Enyhén szólva bunkóság. Max ha rákérdeznek, de akkor se engedném. Esetleg beszerezhetsz 1-2 puffot, tegyék arra a lábukat.
2014. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!