Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gáz ha megittam a testvérem...

Gáz ha megittam a testvérem borát?

Figyelt kérdés
Elvileg a szüleim vették neki, mielőtt megszületett volna, hogy majd az esküvőjén felbontsák, vagy valami ilyesmi. Nem gondoltam, hogy különleges bor lenne, Tokaji szamarodni, minden boltban ilyeneket lehet kapni, annyi hogy ennek az évjárata ugye régebbi, meg ezekszerint eszmei értéke is volt. Egyébként inni sem szoktam, csak tegnap délután valahogy megkívántam, bementem a kamrába, és kivettem egy bort, és pont ezt. Megnéztem a webshopot, és lehet kapni ugyanilyen bort, (jobbat is), ugyanebben az évjáratban, de nem tudom érdemes e megvenni, mert az már mégse ilyen.

2014. ápr. 5. 09:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom ez rossz dolog-e, mert ha nekem itták volna meg, engem egyáltalán nem érdekelne.
2014. ápr. 5. 09:27
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, mások hogy vannak vele, de mi elvből nem nyúltunk/nyúlunk egymás cuccaihoz, főleg olyanokhoz nem, amelyek eszmei értékkel bírnak. Minket anno így tanított Anyukánk, nálunk ez hozzátartozik az egymás iránti alapvető tisztelethez.

...nálunk gáz lenne, de hogy nálatok hogyan működnek a dolgok, azt neked kell tudnod.

2014. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolom,hogy baj lenne.Szerezz be egy ugyanolyat.Tedd

vissza a helyére.Azután egy alkalmas pillanatban meséld el a

tesónak,hogy mi történt.Szerintem együtt fogtok mulatni az eseten.

2014. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát mi sem nyúlunk egymás cuccaihoz. Van egy nagy boros szekrényünk, tele borral. Az igazából közös. Csak nem tudtam hogy az alsó 2 bor nem az.
2014. ápr. 5. 09:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtad, akkor nem gáz, de az a minimum, hogy ha lehet ugyanolyat kapni, akkor veszel egyet neki helyette.
2014. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem tudtad, akkor nem gáz. Majd veszel egy másikat helyette.
2014. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Találtam egy ugyanolyat.
2014. ápr. 5. 10:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt mondta nem kell neki, de azért csak megveszem.
2014. ápr. 5. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Más cucccai: egy családban ennyi időn keresztül ilyen termék esetén kivitelezhetetlen.:)

Ebben a palackban az volt a lényeg, hogy na látod kisfiam/kislányom, EZT a bort vettük neked, még születésed előtt, hogy majd itt és most. Ez volt az, tessék, itt van most. Na most te ezt már szerencsésen ellőtted.:D De ne bánkódj! Majdnem több, mint biztos, hogy az a bor akkorra már nem lett volna jó! 20+ év, annyi már nem hidalható át átfejtés nélkül, ez meg ugye nem történt volna meg, arról nem is beszélve, ahogy az átlagember nem tud bort tárolni, tapasztalathiányánál fogva sem, meg a megfelelő tárolási helység hiánya, az is akadály szokott lenni még. Egy hétköznapi kamrában bőven van annyi hőingás a forró nyári napokat is figyelembe véve, hogy az évek során megszűnjön az a bor ihatónak lenni. Az elképzelés érzelmi vonulata biztosan jó, de a gyakorlati amúgy is megölte volna az élvezetet, maradt volna a "rosszízű", bár jótékony szándék. Azt meg senki nem akarhatja, hogy a borkultúrában ne szerezz jártasságot, egészségedre.:)

2014. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vedd meg de a szüleid ne tudjanak róla. Ez a dolog nem neked vagy a tesódnak fontos hanem nekik. Ne szúrd el az örömüket.
2014. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!