Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell elköszönni egy vak...

Hogy kell elköszönni egy vak embertől?

Figyelt kérdés

Egyik héten a liftbe beszállt egy vak bácsi és természetesen "Jó napot kívánok!"-kal köszöntöttem, eddig tiszta. Viszont pár másodperccel később, amikor kiszálltam, "Viszontlátásra!" elköszönéssel illettem, teljesen megszokásból, és csak utána jutott eszembe, hogy ez baromira nem eshetett jól neki és egy igazi tapló vagyok. Ti hogy köszöntetek volna el?

F/19



2014. márc. 30. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
További jó napot kívánok!
2014. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy nem nagyon tudsz. Szerintem már megszokta :)
2014. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 manó1235 válasza:
100%
pl.. Minden jót! de sztem már megszokta az évek során nem voltál tapló vele :) legtöbbjük szereti ha ugyan úgy tekintenek rá mint egy látó emberre :)
2014. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A viszontlátásra megfelelő elköszönés. Az lenne inkább a tapintatlanság, ha csak azért mert vak, másképp köszönnél el. Természetesen a további szép napot kívánok, vgy bármi egyéb is jó amivel bárki mástól személyesen elköszönsz. Mindazonáltal már halottam olyat is, amikor valaki vak embertől viszonthallásal köszönt el, ami azért szerintem igencsak sértő lehet.
2014. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy tapló, ne aggódj. Nyugodtan köszönhetsz ugyan úgy mint bárki másnak. A lehető legrosszabb amit tehet az ember, hogy valami egyedi köszönést talál ilyen szitura. A vak ember azt szereti, ha teljesen ugyan olyannak tekintik, mint bárki mást. Természetesen a vakságára érdemes odafigyelni, olyan értelemben, hogy ha szüksége van segítségre, akkor segítsen neki az ember, az utcán lehetőleg ne lökje fel mert figyelmetlenül megy, inkább térjen ki az útjából, de ezeken kívül, a fizikai segítségen kívül a lehető legtermészetesebben kell hozzá viszonyulni. Természetesen ha segítségre szorul, azt is a lehető legtermészetesebben adjuk neki. Nyugodtan kérdezzük meg, mindenféle zavarbanlét nélkül, hogy hogyan segíthetünk. Ennyi.

Tehát a lényeg, a természetesség.

2014. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondhatod, hogy viszontlátásra, nem fognak megsértődni. Szokták magukra is használni, hogy látni, érzékel, észlel jelentésben.
2014. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Férjem az első randin így köszönt el: "Akarlak még látni!" Teléjesen vak.

Ne aggódj, nem bántottad meg a bácsit :)

2016. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! :)
2016. febr. 29. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!