Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miféle munkásőr köszönés az,...

Miféle munkásőr köszönés az, hogy Tiszteletem?

Figyelt kérdés

Köszönéskor az ember kíván valamit (pl. jó reggelt) vagy kifejez (tisztelete jeléül) egy viszonyt (pl. alázatos szolgája vagyok) illetve oda kötödő állapotot (Isten hozott, kezeit csókolom).

Aki "tiszteletét" fejezi ki, az köszönjön. Ez éppen olyan idétlen, mintha úgy köszönne, hogy: "Köszönök" (nekem köszöntek így is). Azt mondtam rá: "Hát akkor köszönj".



2014. márc. 9. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Néha idősebb embereknek (akiket tisztelek) szoktam így köszönni. Eddig nem találtam benne semmi kivetnivalót, főleg nem "munkásőr" múltat. De bármibe bármit bele lehet hallucinálni, ha Te így érzed magad jól, akkor nem fog benne senki sem gátolni.

Gondolom szoktál úgy köszönni, hogy "szia", "helló", stb. Ilyenkor sem kíván semmit az ember a másiknak, egyszerűen csak köszönti. Kívánni születésnapon kell, vagy az aranylámpásban lakó dzsinntől.

2014. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A munkásőrt idézőjelbe kellett volna tegyem. Úgy ragadt meg bennem, hogy az Üllői úti Tungsram műhelyében hallottam, amint egy szaki, aki a munkásőrség tagja volt, telefonon még a saját feleségének is így köszönt.
2014. márc. 9. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Te bizony nagyon nem vagy otthon az illemszabályok között. Szomorú, hogy ennek ellenére még nagy önérzetesen ki akarsz oktatni másokat. A "Tiszteletem!" egy teljesen elfogadott köszönés, pont ugyanúgy, mint az "Üdvözlöm!" teljesen feleslegesen veszed zokon és tartod modortalanságnak ezeket: a te tudásod hiányos. Kicsit keresgélj a neten és meglátod, mekkorát tévedtél.
2014. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenbe politikát vinni, főleg, ha nincs benne. És nem kell egy hallomásból ismeretek nélkül messzemenő következtetéseket kreálni, hasznosabb a tájékozódás.

Nekem is köszönnek így, és kiérződik belőle, hogy így is gondolják. Tudod, a tartalom és forma egysége... - irodalomóra.

2014. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindig bírtam azokat akik ilyeneken fenn bírnak akadni...sokaknak van azzal is bajuk hogyha valaki csak egy jónapotot mond hát inkább venné úgy hogy még ennyivel is megtisztelte
2014. márc. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Gyerekek... Mégis hogyan tájékozódjon másképp, ha nem így? Majd még ő érezze rosszul magát, mert mert feltenni egy kérdést? Nagyon sokatoknak magába kellene szállni egy picit. Sokkal kultúráltabban is meg lehetne beszélni a legalapvetőbb dolgokat, csak egy kicsit kéne segítőkésznek lenni.


Csak, hogy ne legyen akkora off: Engem kifejezetten ez nem zavar. Manapság már örülök, ha valaki képes magyarul beszélni. [-ban/-ben] - [-ba/-be], pattogatott kukorica - popcorn, szia - helló, rokoszenves/ellenszenves - szimpatikus/antipatikus(/unszimpatikus), derűlátó/borúlátó - optimista/pesszimista. Így is elég külföldi szót, kifejezést vettünk át más nyelvekből, nem kellene még tovább rontani a helyzetet.

2014. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!