Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek gáz hogy ezért...

Szerintetek gáz hogy ezért nem adtam oda az ajándékot?

Figyelt kérdés

Egy régi fiú barátom felhívott hogy jön haza külföldről egy hétre és fussunk össze.

Bele egyeztem, ám de gondoltam üres kézzel nem állíthatok oda ezért vettem neki egy karórát.

Szépen becsomagoltam, eljött a nap. Gondoltam hogyha más nem egy csokit kapok.

Mivel én sem kaptam úgy gondoltam hogy akkor én sem adom oda. Szerintem azért illet volna, ezért vettem én is. Elvileg nagyon szeret, sokat gondol rám és hiányzok neki, de úgy tűnik még sem annyira, hisz ha haza látogatok kitömött zsebbel külföldről akkor az a minimum hogy veszek 4 euróért egy bonbont vagy én gondolom rosszul?


2014. febr. 10. 00:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt furcsállom, hogy bonbont vártál tőle, te pedig karórát vettél neki... Amúgy meg elhiszem, hogy jólesett volna valami apróság... de ettől szerintem nem dől össze a világ.
2014. febr. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenki màskèpp gondolja.Lehet tènyleg fontos vagy neki,csak ö nem az a tipus aki ezt valami ajàndèkkal fejezi ki.Szerintem ha bànt a dolog kèrdezz rà! Vagy mond meg neku viccesen,hogy "azèrt hozhattàl volna nekem valamit ha màr annyit gondoltàl ràm!"

Viszont èn sem adtam volna oda neki.Az mèg kellemetlenebb szitu lett volna.De ha neked rosszul esett (nekem biztos rosszul esett volna) ne hagyd szó nèlkül.

2014. febr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pontosan azon van a hangsúly hogy nem az érték a lényeg...vettem neki egy 3ezer forintos órát mert tudom hogy mániája. Nekem tökre mindegy lett volna ha egy milka csokit vesz csak gondoljon rám
2014. febr. 10. 01:03
 4/10 anonim ***** válasza:
ELÖzö vagyok!Mèg egyszer elolvastqm amit irtàl!Nem lehet,hogy te többet èrzel irànta?
2014. febr. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én is külföldön élek, ha hazamegyek (főleg fapadossal), akkor nagyon ki vagyok centizve a csomagméretekkel és a súllyal. Ha viszek valamit, akkor azt az anyukámnak, a szűk családi körnek viszem, mert ha mindenkinek akit szeretek csak egy darab csokit vinnék, akkor két plusz bőrönddel mennék haza. Sajnos ez nem fér bele. Ráadásul nem tudom hol él külföldön, de nekem szó szerint gond, hogy mit vigyek haza. 30 éve még nagy szó volt, ha valaki hozott Snickerst, ma bemegyek 2000 kilométerrel odébb a boltba és ha szétnézek a csokik között, kb a 90%-át simán megvehetném otthon a Tescoban. Itt megvenni, innen hazacipelni, fizetni a plusz csomagért egyszerűen nem éri meg. Ha csak egy pár eurós szuvenírt visz mindenkinek, az is nagyon sokba kerül és a legtöbb utána be lesz vágva a fiók mélyére.


Amúgy ha tényleg csak egy hétre megy haza de veled találkozna, az már nagy szó. Nekem sajnos a hazarohanás alatt nincs mindenkire időm, csak a legfontosabbakra. Ha már időt szánt rád, akkor azt is értékeld.

2014. febr. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az "illik" dolog pont a ritkán látott rokonokra szabály. Az én egyik barátnőm két hónap múlva jön haza, alig várom, hogy megöleljem, lesz@rom, hogy hoz-e bonbont, amit úgysem eszek meg.
2014. febr. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Hidd el, az ajándékozás főleg a nőknek fontos. A fiúknak nem lételemük sem adni, sem kapni. Ők lusták is ehhez, és igényük sincs rá. Nyilván a nagy többségről van szó.
2014. febr. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mint a magyarázatodból kiderül, nem hozzád jött haza, csak veled is találkozni akart. Minden bizonnyal mást jelentesz neki, mint ő neked, csak beleélted magad.

Az ajándékot ráérsz akkor is átadni, ha úgy érzed, viszonozza az érzéseidet, és kellőképpen figyelmes lesz. Így inkább csak kellemetlen helyzetbe hoztad volna magadat, és őt is.

2014. febr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!


Olvass utána a szeretetnyelveknek. Lehet, hogy neked inkább az ajándékozás a szeretetnyelved, ezzel tudod kifejezni, hogy valaki fontos neked. De ettől sokan vannak, akik másképp fejezik ki. A másik meg az, hogy ez nagyon szokásfüggő. A mi családunkban valamennyire szokás ez, de azért nem mindig. De attól még lehet, hogy náluk egyáltalán nem szokás az ilyesmi és ezért ez fel se merült benne.

2014. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó, hogy nem adtad oda az ajándékot, mert egy kellemetlen helyzet alakult volna ki, mivel ő nem vett neked semmit. Én nem vonnék le olyan messzemenő következtetéseket, hogy ha nem vitt neked semmit, akkor nem vagy neki fontos. Egyrészt nem mindenki az a típus, aki készül ajándékkal, vagy egyáltalán gondol ilyenre, hogy illene. Másrészt, mivel jóbarátok vagytok, gondolom azért tartjátok a kapcsolatot, tehát nem fél évben 1x beszéltek, majd találkoztok. Ha hozott is valamit, inkább el tudom képzelni, hogy nagymamának, vagy a családnak. Nekem is van több barátnőm is akik külföldön dolgoznak,van, hogy fél évig haza sem tudnak jönni, de mikor hazajönnek 1-1 hétre, akkor eszünkbe sem jutna, hogy csokikkal halmozzuk el egymást. Csak örülünk, hogy együtt vagyunk, beszélgetünk egy jót, bulizunk egyet. Nem tudom, hogy hoznak -e valamit haza a családnak, de ha igen, akkor szerintem testvéreknek, szülőknek stb. Főleg, hogy vonattal, vagy auótval jönnek, ők cipelik a bőröndöket, felesleges lenne csokival telepakolni a táskát.
2014. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!