Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illene előbb köszönni...

Kinek illene előbb köszönni ebben a felállásban? 24/N és 45 körüli férfi

Figyelt kérdés
Munkatársakról van szó. (Tudom, hogy annak, aki belép a helyiségbe, de most itt nem ez a kérdés, én sima találkozásra vagyok kíváncsi!)
2014. jan. 28. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a férfinak illik előre köszönni. Nem annyira idős még, hogy a kort kellene tisztelni benne.


Szokták mondani, hogy a felettesnek előre kell köszönni. Én nem tartom ezt helyesnek, ha férfi az illető. De gondolom, most egyenrangúakról van szó.

2014. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem főnök az illető, csak nálunk sokszor előfordul, hogy én bent vagyok egy helyiségben, bejön egy 45 körüli férfi és arra sem méltat, hogy egy helót elrebegjen. Én ezt nagyon kínosnak tartom, de meguntam, hogy mindig nekem kell ráköszönnöm és akkor sem biztos, hogy viszonozza. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy ilyen esetben nem fogok előre köszönni neki, de azt sem akarom, hogy még a végén megszóljanak, hogy én vagyok az illetlen, holott ő nem ismeri az illemet.
2014. jan. 28. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó a megérzésed és aki nem köszön, az egy bunkó.
2014. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, felpontoztalak titeket.:)

Én is így gondolom, utolsó, csak ilyenkor felmerül bennem, hogy én nem vagyok-e szintén az, holott tudom, hogy neki kellene, de akkor is rossz érzés...

2014. jan. 28. 17:15
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
Mindig annak aki bejön még ha ő lenne az igazgatónő akkor is. Persze csak ha "volt gyerekszobája".
2014. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!