Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért fontos ennyire a fiatals...

Miért fontos ennyire a fiatalságnak (10-~20), hogy minél menőbb közegben mozogjanak?

Figyelt kérdés

Így, közel a 20-hoz (kevesebb, mint 2 hó múlva), egyre többet gondolkodom azon, hogy a korosztályom (és a fiatalabbak) miért akarnak ennyire -akár görcsösen is- a 'menők' közé tartozni. Adott skatulyába beleerőszakolni. Inni, bulizni (folyton), nagyon drága ruhát, ékszert, elektronikai dolgokat, szépségápolási terméket - akár erőn felől is - venni.


Van ilyen is, olyan is barátom / ismerősöm. De valahogy én fontosabbnak tartom azt, hogy felvállaljam önmagam, még akkor is ha nem fogok a 'menő klikk'be tartozni.


Nem szeretném tovább ragozni, biztos nem csak nekem ismerős ez a helyzet. Velem van a baj?



2013. dec. 19. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez biológia, hozzátartozik a kamaszkorhoz, hogy a tizenéves gyerekek ki akarnak tűnni, keresik a saját identitásukat. Csak épp minden generációnál mást jelent menőnek lenni. Ma az számít menőnek, amiket felsoroltál.

Egyébként nem csak a mai fiatalokra jellemző, hogy olyasmikkel akarnak kitűnni, amiket az idősebbek már elítélnek. Pont a napokban akadt a kezembe egy újság, amit 13-14 éves koromban olvastam. Emlékszem, mennyire imádtam. Most, 10 évvel később, ahogy átolvastam, hányingert kaptam tőle, teljesen ledöbbentem, hogy ezek voltak a legfontosabb dolgok az életemben 13 évesen.

2013. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nincs veled baj, csak kezdesz felnőni. Egyébként meg inkább legyen 1 normális barátod, mint 20 hülye.
2013. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
15 vagyok... Én is sokszor elképedem, azon, ahogy viselkednek egyes emberek. Sosem akartam a """menő"""-k közé tartozni. Mert úgy gondolom, szükségem lesz még a tüdőmre és a májamra :D Persze... Van az a helyzet, el kell engedned magad, meg jólérezni magad, de nem minden nap, minden percben. Nem igazán tudom elmagyarázni. Inkább adom önmagam, mint hogy a páwák, meg a SWAG-ek csoportjába tartozzak :D
2014. jan. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!