Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van otthon nálatok mindig...

Van otthon nálatok mindig valami édesség, keksz, aprósütemény, üditő hogy ha valaki váratlanul beállit meg lehessen kinálni?

Figyelt kérdés
Én mindig bevásárolok ilyesmiket és a gyerekek szépen rájárnak. És ha épp betoppan valaki váratlan vendég, nem tudok adni neki semmit, mint pl. tegnap egyik barátnőm. Csak egy kis sós perec volt itthon. Olyan kinos volt. Ti hogy vagytok ezzel?
2009. nov. 18. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nem kínos. De amúgy meg dugd el előlük, olyan helyre ahol nem találják meg. Nem mondom, hogy vond meg tőlük a rágcsát, csak legyen külön is erre a célra, ha ennyire fontos, hogy meg tud kínálni vkit ilyenekkel. Akár el is zárhatod valahova.
2009. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

sajnos nálunk tele van a ház édességgel:(

és én ezt nagyon utálom, mert túlsúlyos vagyok, és lekéne fogynom, de nem birom megállni hogy ne egyek valamit:(

2009. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hazaviszed,meg kell velük beszélni, hogy szó nélkül nem szabad megenni semmit, hiszen kellemetlen helyzetbe hozzák a családot egy vendég előtt.Inkább készíts haza gyümölcsöt nekik, az egészségesebb is. De ha rágcsálnivalót szeretnének, legyen egy hely, ahol olyanok vannak, amiket gond nélkül elvehetnek.
2009. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
még kaja sincs, nemhogy ilyesmi
2009. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem illik váratlanul betoppanni és kellemetlen helyzetbe hozni a háziakat, akiknek van más dolguk is. Aki így tesz, az mondjon le a csemegézésről.

Egyébként nálunk is általában van nasi, de nem a vendégek miatt, hanem mi járunk rá és ha éppen nincs, csalódottak vagyunk.

2009. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk mindig van egy csomó csoki,süti,keksz, de nem a vendégeknek,hanem magunknak... ha vendég jön,akkor ne toppanjon be, hanem szóljon előtte, ha meg betoppan, akkor ne várjon vendéglátást...
2009. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sosincs semmi itthon,ha barát toppan be,akkor nem fog megsértődni,hogy "Ő itt vendég,de még süti sincs".Kávé mindig van,ha az illető szereti annyit ihat,amennyit jólesik,hideg ásványvíz is van,és passz. Nekem olyan ismerős nem kell,aki ilyen miatt megsértődik.Ja,és szerintem nem volt kínos:)
2009. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk azért nincs otthon ilyen süti rágcsa otthon mert megtalálom és megeszem. A barátaink meg szintén nem tartanak és mindent megesznek amit találnak ha nálunk vannak.:)
2009. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk nem nagyon jár át senki(nem szeretem mert elég putris a lakás, nyáron lesz vhogy kipofozva...)... De ha mégis, az nagyim vagy legjobb bnőm, ők meg tudják, hogy nálunk általában csak hidegkaja/konzerv/száradt aprósütemény van... XD
2009. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!