Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nálatok munkások dolgoznak...

Ha nálatok munkások dolgoznak a háznál, házon, akkor mennyire szoktatok "összehaverkodni" velük? Megkínáljátok őket például?

Figyelt kérdés
Nálunk már több napot is végigdolgozott egy csapat, naponta több mint 9 órát és tényleg nagyon ügyesen, szorgalmasan csinálják a dolgukat. Nálunk anyukám sütijéből minden nap kapnak, sőt volt hogy csak miattuk csinált. Kávét kapnak többször és kaptak már több kis hasonló "ajándékot". Ők igazából csak egy cég alkalmazottai, de apukám már ismerte néhányukat egy régebbi munka kapcsán. Én is kimegyek hozzájuk időnként, beszélgettünk néhányukkal. Mivel világosodástól sötétedésig szinte a teljes napot nálunk töltik, nekem valamennyire természetes, hogy törődünk velük, de nem tudom más mit gondol erről. Mielőtt elmennek mindig beszélgetünk egy kicsit, nem csak munkáról, hétköznapi dolgokról is, ők is mesélnek kicsit magukról meg mi is. Én szeretek velük beszélgetni, megismerni őket, ha már ennyi időt együtt vagyunk.
2013. nov. 11. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vizet, kávét adok nekik, ha jó munkát végeznek akkor akár egy sört is a teljes munka végén, meg ebédszünetükben, érkezéskor, távozáskor beszélgetek velük.
2013. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rendesek vagytok velük. Piát persze nem adnék nekik egy-két doboz sörön kvíül, de nyugodtan adhattok nekik sütit, hasonlókat és beszélgessetek velük nyugodtan, ők is biztos vidámabban végzik így el a dolgukat.
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nagyon jó,amikor az emberek ilyen normálisak egymással.Én sokat dolgozom háznál is,és jól esik,amikor rendesek velem,ugyanakkor és is szívesen adok üdítőt,kávét,ezt azt,ha nálam dolgozik valaki.Amúgy a tisztességes jó szakmunka az egy jó dolog.
2013. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából azt hittem, hogy negatív hozzászólásokat fogok kapni, hogy minek adunk nekik ennyi mindent, de nagyon örülök, hogy ti is hasonlóan gondolkoztok:)
2013. nov. 11. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, ezt "normális érintkezési forma", vagy "normális emberi kapcsolatok" néven nevezték mindaddig, míg el nem terjedt errefelé az abszurd "ha nem azt gondolod amit én, akkor az ellenségem vagy" szemlélet. Sőt ennek van egy egyszerűsített változata is "az ellenségem vagy, ha nem tejelsz nekem" forma. Emiatt már nem a bizalom, az "ártatlanság vélelme" az emberek közötti kapcsolat jellemzője, hanem a bizalmatlanság, a "bűnösség vélelme" terjed. Sajnos a gyűlöletkeltés mérete akkora, hogy néha nem alaptalanul.
2013. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!