Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A retro korszak szerintetek...

A retro korszak szerintetek mettől meddig tart?

Figyelt kérdés

A vintage az ugye 1930-50 akkor szerintem a retro az kábé kommunizmus elejétől a végéig.

Valakivel vitatkoztunk, amikor azt mondta a Bestiák és Baby Sisters együttesekre, hogy húú az már de régi retro!

Ez szerintem tökhülyeség, azért az már teljesen modern és mai, csak mondjuk 15 éve volt, de ezért még nem retro.

Huszonéves vagyok, 1986-ban születtem, általános iskolából emlékszem az ilyen cuccokra, hogy "A reggel túl messze van" és hasonlókra, de hogy volna már az retro, mert kicsit régebben volt.


2013. okt. 21. 03:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sztem a retro mindenkinek az, ami kb. a születése idején volt, plusz-mínusz 5-10 év.
2013. okt. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A vintage az ugye 1930-50"

Hát.. nem tudom. A vintage szerintem mást jelent. :))


A retró meg relatív, nincs korhoz kötve. Olyasmi, mint a kortárs, az is folyton változni fog, ahogy haladunk az időben. Ha most konkrétan zenéről van szó, akkor van akinek a 60-70-es évek a retró (Beatles, Stones, Beach Boys, ABBA, Black Sabbath, Led Zeppelin, Boney-M, Hair, Grease, stb.), és van akinek a 80-90-es évek (Madonna, Tears for Fears, Bobby Brown, Paula Abdul, Wilson Philips, Depeche Mode, Edda, ...)


Amúgy egyetértek, hogy a Baby Sisters még talán nem retró, inkább csak kifutottak. De ahogy tellnek az évek, a következő generációnak már ez is retró lesz. :)

2013. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy tisztában a retro szó jelentésével. Nem konkrét korszakot jelent, hanem egy korábbi korszak divata utáni jelenbeli rajongás. A Baby Sisters is retro annak, aki úgy tekint rá, én a 90-es évek gagyi popját inkább oldshitnek nevezem.
2013. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2: Hát a leflegmázás nagyon megy, csak épp az ismereteid hiányosak ahhoz, hogy ennyire flegma legyél.


A vintage nem az, amit a wikipediában olvashatsz, a vintage nem edwardiánus, nem viktoriánus és nem kosztümös cucc.

Vintage a divatban nagyon is körülhatárolható, nézzél pár divatképet és kiderül, kinek van igaza.


A retróról a véleményt köszönettel vettem.

2013. okt. 22. 02:32
 5/8 A kérdező kommentje:

#3: Te figyelj már, honnan tudod, hogy nem tudom a szó jelentését?

A korszak a köznyelvben igenis létezik, most alakul, retrokorszak, ismerős? Nézz utána.

A zene persze, izlés dolga, de szerintem nem kell lefikázni, csak mert nem tetszik, mellesleg a korodra is kíváncsi volnék, ha neked a kilencvenes évek olds.

2013. okt. 22. 02:34
 6/8 anonim ***** válasza:

"#2: Hát a leflegmázás nagyon megy"

Semmi flegmázás nem volt benne, és nem a wikipediáról vettem. Pont nem én vagyok itt a bunkó, de biztos jobban tudod a tutit, szóval hagyjuk.


"most alakul, retrokorszak, ismerős?"

Nem most alakul, nagyon régóta van ilyen, csak az elnevezés új. "Nézz utána."


Léptem...

2013. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod mi a retro, mert azt írtad mettől, pedig valójában minden korábbi korszak lehet retro valakinek. Nincs olyan, hogy konkrét retro korszak, olvass utána a szó jelentésének. A jövőben a ma divatja is lesz egyszer retro.


A 90-es pophulladéka pedig még mindig jobb, mint a mai pophulladék, de a 80-as éveké még jobb. Legalábbis egymáshoz képest, mert egyébként ezeket a rqjongói sem tartják a zene netovábbjának. Közben mindig minden stílusban akadnak jö előadók, kinek ízlése szerint. Az említett két zenekart nem a zenéjük miatt szerettük :-)

2013. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem azóta a kérdező lehiggadt és ez a kérdés is már csak retro a számára.
2017. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!