Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a Jánoska,...

Granulátum kérdése:

Mi a véleményetek a Jánoska, Péterke, Zoltánka, stb becézésről?

Figyelt kérdés
Tehát nem Jani, Peti, Zoli, stb.
2013. szept. 15. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit életidegen. A becézés feladata részben az, hogy akivel bizalmasabb viszonyban vagy, ne kelljen mindig Vámoshegymelléki Jánosnak neveznie, hanem lerövidíthesse egy Janira. Én még nem nagyon hallottam, hogy direkt megtoldottak volna egy nevet, hogy becézhessék. Előfordul, de szokatlan.
2013. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hülyén hangzik.
2013. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga.
2013. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kései Sirató ***** válasza:
NIncs benne semmi különös, nekem tetszik.
2013. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezek elég furcsák, gúnyolódó, viccelődő hangvételű megszólítások... Mondjuk a Valentin nevet tudom példának hozni. Ez esetben elég gagyi, ha Valinak becézzük, a végén még identitászavara lesz. Így marad a Valentinka, ami szerintem aranyos, kedves, bár kicsit hosszú.
2013. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!