Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok öregnek honnan jön az az...

Sok öregnek honnan jön az az iszonyat rossz felfogása, miszerint ha nem beszélnek egy problémáról, akkor nincs is probléma?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem csak öregeknél van ez, de többségében rájuk jellemző.


Honnan jön ez? Vagy mitől alakul ki valakiben az a hibás szemlélet, miszerint ha nem beszélünk 1 problémáról (ami lehet akármi), akkor a probléma nem is létezik? Mamám is ilyen, és nem is értem, miért jó ez neki. Saját magának is árt vele, nem is kicsit, főleg, ha betegségről van szó. De szerinte, ha nem beszélünk róla, akkor nincs.


Mitől van ez?



2013. szept. 5. 21:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem is értem, hogy egyeseknek ez miért jó.
2013. szept. 5. 21:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Unják már. És nem hisznek abban, hogy ha beszélnek róla, attól valami is jobb lesz.
2013. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg félnek szembenézni vele.
2013. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A problémákat megoldani kell.

Nem lesz jobb, ha beszélnek róla, ez igaz. De ez nem egyenesen arányos azzal, hogy el kell titkolni, vagy nem kell elmondani, mert "minek".

Mamámnak pl eltört a keze. Nem mondta el. De persze az ilyet ki nem veszi észre. Nagy nehezen elmondta, de szerinte "majd megjavul magától".

2013. szept. 5. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A problémákat meg kell oldani. De a gyökerekre kell koncentrálni. A problémánál mindig fontosabb, hogy mi okozta a problémát. Nem elég csak tünetileg kezelni....
2013. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt egy film régen. A kopogó szellem 3. Az iskola pszichológus mondta a lánynak-Ha beszélsz a dolgokról, a dolgok maguktól elmúlnak. Erre a lány -Ha beszélsz a dolgokról, a dolgok megtörténnek.
2013. szept. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van továbbfejlesztett változata is, tulajdonképp ugyanaz, de a másiknak ezerszer rosszabb: nem ismerik el a környezetük problémáit ismétlődésük, folyamatos fennállásuk ellenére sem, ha a környezet elismétli, ismét felvezeti türelmesen a problémakört, hát az úgy 1 percig marad a memóriában, de lehet, hogy sokat mondok. Utána "nem emlékszik": ismét nemlétezővé vált, minden rendben, hurrá! Jól ki lehet ezzel családot, barátokat készíteni. Személyiségtípus-függő. Az évekkel csak erősbödni képes és az öregkorban ütközik ki legjobban, akkor a leglátványosabb. Hogy honnan van? Ők így élnek túl. Nem szabad felvenni, bár ön- és környezetre káros sokszor. Nehéz. Van, hogy terápiával javítható azért valamelyest, de kicserélődni nem fog az adott személy.
2014. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj, ez már nekem is nagyon terhemre van!

Az egész családban ez megy, de tanárom is volt ilyen: adódott valami probléma, szerettem volna megbeszélni, illetve legfőképpen megoldani, és erre rögtön belém fojtották a szót, valósággal leugattak, hogy "A rosszról nem beszélünk!" "Elhessegetjük!" stb., meg "Hát miért gondolok mindig a rosszra, hogy lehetek ilyen negatív?" És hogy "Csak a jóra gondolni!"

Pedig nem vagyok sem pesszimista, sem negatív, egyszerűen csak igyekszem realistán látni a valós gondokat, és lehetőleg megoldani őket, vagy legalábbis megpróbálni.

Ja, meg a másik kedvencem: ilyenkor rögtön történetekkel jönnek, hogy másoknak bezzeg mennyivel rosszabb, tehát az én -- vagy akár az ő -- problémáikkal nem kell foglalkozni. Illetve ehhez szorosan kapcsolódóan, hogy inkább másokat igyekezzem boldoggá tenni, és örüljek más boldogságának, sose az legyen a fontos, hogy velem mi van.


És hát próbáltam én már mindenhogyan megértetni velük, hogy ez nem vezet sehová; attól még nem szűnik meg a gond, ha elhallgatjuk; és azért "gondolok mindig csak a rosszra", talán, hogy ne érjen váratlanul. Még példázatokat is mondtam, hogy pl. egy skorbutos ember nem lesz attól jobban, hogy nem beszél róla. Neki nem lesz jobb, ha arra emlékeztetik, hogy régen mennyi sok C-vitamint kapott a szervezete, gondoljon erre és örüljön neki -- ha egyszer most van hiánya. Mint ahogy az sem segít rajta, hogy "Nézze, mások mennyi sok C-vitaminhoz jutnak, örüljön inkább mások örömének!" -- ha egyszer neki hiányzik. És az sem, hogy "Gondoljon inkább arra, mennyi sok B12 vitamint kap a szervezete" -- ha egyszer neki nem az hiányzik.

Kicsit elragadtattam magam, és több oldaláról is megközelítettem a témát, de remélem, azért érthető volt, mit szeretnék mondani.


Mindenesetre huszonévesként, hosszú távon borzasztóan lehangoló, kimerítő és kiábrándító az eggyel-kettővel előbbi generáció ilyen reménytelen általános hozzáállása a dolgokhoz. Jó, megértem, hogy ők más világban nőttek fel, de ez önmagában nem mentség. Szerintem.

2014. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!