Baj, ha nem magázok?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyünk a családdal Velencébe. Én három éve tanulok olaszul, de higgyétek el a tudásom egy sokat megélt napos csibééhez mérhető (nagyon rossz tanáraim voltak.) Ergo pocsék, de a szüleim szeretnék, ha gyakorolnám a nyelvet. Namármost, az olaszban kérdésnél, felszólításnál van magázás, de én nagyon félek, hogy elrontom. (meg úgy eleve nagyon félek beszélni, tényleg nagyon gyér a nyelvtudásom.) Kérdés: Tegezhetem az embereket, ha mondjuk belépőt veszünk valahova, vagy bejelentkezünk a recepción? Vagy ez nagyon udvariatlan, próbálkozzam mégis csak a magázással?

2013. jún. 27. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ha egy külföldin látom hogy szenved de azért próbál hozzám magyarul beszélni akkor azt értékelem, attól függetlenül hogy mit bír. Így van ezzel mindenki szerintem, az olasz meg ráadásul egy nagyon laza nép, nem fogja érdekelni őket!
2013. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos az olaszodban beszélj angolul :)
2013. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell direktben felszólítani, az nem is nagyon udvarias, inkább kérjél hogy "puó + főnévi igenévvel". Pl. Puó darmi due biglietti? De még ez sem fontos, mondhatsz annyit, hogy Due biglietti, per favore. Tehát mondod, amit kérsz, mellé, hogy per favore, és tökéletes. Egyébként a felszólítás olaszul semmivel sem egyszerűbb tegezve mint magázva.
2013. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, tudom, nagyon hasonló, épp ez zavar be. De azért remélem boldogulok. Még egyszer köszönöm. :)
2013. jún. 27. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanuld meg azt a mondatot, hogy "elnézést, nem tudok jól olaszul" és utána nem veszi senki rossz néven, ha elrontasz ilyesmit.
2013. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Normális ember, ha látja, hogy külföldivel van dolga, ezeken nem akad ki, inkább örül, hogy vki megpróbál a nyelvén beszélni.
2013. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!