Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindig kell válaszolni az...

Mindig kell válaszolni az emailekre?

Figyelt kérdés

Időnként kapok emaileket távolabbi ismerősöktől, vagy rokontól és sokszor szinte erőlködök, hogy válaszoljak rájuk. Halasztgatom stb. ők meg rögtön írnak és kezdődik elölről, hogy nem tudom mi a fenét válaszolhatnék.


Különben szeretek emailezni, de olyanra kell gondolni, hogy nincs nagyon szoros kapcsolatunk, és akkor írnak nekem az időjárásról, vagy hogy ahol laknak ott valaki, akiről nem is tudom ki az, megint valakinek, akiről szintén nem tudom ki az, kb. ilyen szintű sztorit, hogy azt mondta hogy "hello".


Én ezekre nemigen tudok mit mondani. Eleinte válaszolgattam, gondoltam annyi lesz, de folyton jön egy újabb ilyen semmilyen tartalom nélküli levél. Muszáj mindig írni? Illetlenség, ha válasz nélkül hagyom? De akkor meg a végtelenségig válaszolgassak arra, hogy ott esik, azzal, hogy itt meg a szél fúj igen? Jól vagyunk igen, nem történik semmi, igen, vettünk dinnyét? Vagy nem is tudom.

Tényleg olyanok, hogy alapesetben egyszerűen nincs rá mit írni, most komolyabb dolgokat úgysem osztok meg velük, mert nem vagyunk olyan viszonyban, de folyton arra gondolok, hogy az meg mekkora parasztság már, ha nem válaszolok. De ha válaszolok, akkor meg mit?


2013. jún. 17. 12:47
 1/1 anonim válasza:
Írj vissza az időjárásról és hasonló szintű sztorikat. Lehetnek fiktívek is ;D
2013. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!