Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted amikor facebok-on...

Szerinted amikor facebok-on olyanok ismerkednek veled/ irogatnak neked, akik naponta minden szép lánynak kiszívecskézik a képeit, vagy valami túldicsért kommentet írnak, baráti szándékúak?

Figyelt kérdés
Ritkán ismerkedek facebook-on, pedig szeretek chat-elni, de másokra hagyom, hogy előre írjanak. Van úgy, hogy nagyon megkedvelek valakit, mert kedves, de ezt kiábránditónak érzem, és nem foglalkozok az illetővel, és megsértődik. tévedés/előítélet ez tőlem?
2013. jún. 6. 20:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
facebook*
2013. jún. 6. 20:16
 2/11 anonim ***** válasza:

A kérdésből ítélve lány vagy. A válasz pedig az, hogy az ilyen srácok többsége dugni akar és kész. Ha még fiatal vagy ne törődj az ilyesmivel. Fiatal alatt 15-30 év között értem.


A legtöbb srác azzal próbál jó pontokat gyűjteni egy lánynál, hogy elkezdi dicsérni. Ezt eleinte majdnem minden lány fogadja. Ebből aztán következik a félreértés, mert az elfogadást úgy értelmezi a fiú, hogy célegyenesben van. Aztán amikor nem válaszolsz egy-egy ilyen srácnak, mert megunod a bókokat, vagy bármi más okból, de a lényeg, hogy a "barát" kategóriába került nálad, akkor azt azért követi sértődés, mert voltaképp rájön, hogy pofára esett, és soha nem is volt nálad esélye vagy ha volt is egy pici, akkor azt jól elbaszta. Így belőled egy ribanc lett a szemében, ő meg a mártír.


Ezt úgy lehet kezelni, hogy a digitális bókokra nem reagálsz. Sajnos a digitális világban nem ember - emberrel kommunikál senki, hanem egy elképzelt "személyiség" egy másik elképzelt "személyiséggel". Ezt úgy értsd, hogy rólad felépítenek ezek a srácok egy vágyálmot, hogy te milyen is vagy valójában szerintük. És voltaképp azt a lányt akarják megszerezni, aki nem is te vagy, csak neked tulajdonítják. Te pedig azért csak elképzelt személyiséggel beszélsz, mert nem te képzeled el őt másnak, mint amilyen, hanem ő magát állítja be másnak. Élő szóban a valóságban, nem tudja titkolni senki, ha kőbunkó, vagy ha csak dugni akar egyet, de valójában nem érdekled. Az interneten ezt nagyon jól el lehet titkolni és más egyéb hibákat is el lehet rejteni.


Megoldás? Nem fogadod el a digitális bókokat, és ne rakj ki magadról hivalkodó, sexy képeket. Én egyébként sem tudom elképzelni, hogy egy lánynak tetszik az, hogy 50 fiú maszturbál a képére :-\

2013. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

remélem nem minkire igaz, amit leírtál:)) amúgy az én esetemben elég értelmes emberek, "fura szokásokkal":))(mint a kommentálás). sosem fogom megérteni, mi ebben a sértő, inkább én érzem annak, mikor ennyire természetesnek veszik a közeledésüket.-,-

De azért gondolom ők csak belegondolnak, hogy ez nem pont igy van, lehetek más, mint az álmuk;)

amúgy sose teszek magamról szexy képeket, se hasonló.

2013. jún. 13. 09:33
 4/11 A kérdező kommentje:
szerintem a kérdésem más ügy, én nem ilyen emberekkel beszélek facebook-on.:)
2013. jún. 13. 09:37
 5/11 A kérdező kommentje:
de azt amúgysem értem, hogyha naponta látom, hogy más-más lánynak nyálazik kommentbe, akkor mire sértődnek meg az ilyenek?
2013. jún. 13. 09:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyha zavar, hogy kisfiúkkal beszélgetsz, akkor nem értem, hogy miért teszed? Komolyabb beszélgető partnerre vágysz, akkor keress olyat és foglalkozz velük. Az ilyen gyerekes viselkedéssel, mint a megsértődés nem szabad foglalkozni, mert ha foglalkozol vele, próbálod megérteni és még te érzel bűntudatot, akkor nagy hibát követsz el, saját magad teszed tönkre lelkileg, ha pedig még bocsánatot is kérsz, akkor meg bennük erősíted azt, hogy ez a fajta viselkedés "helyes", ennek következtében később odáig is fajulhat, hogy még ennél kevesebb dologért is megsértődik, így jutunk el a "kihasználás" témaköréig. Csak azért, hogy "ne bántsd meg", bármit hajlandó vagy megtenni.


A gyerekes viselkedés pedig egy rossz kifejezés, mert egy normális gyerek nem viselkedik így. Ez egy hibás énkép reakció, ami egy szellemi betegség, méghozzá globális méretű. Ez egyszerű egó játék. Sok fiatalt úgy nevelnek fel, hogy az egóját az egekig magasztalják, majd amikor elérnek egy bizonyos kort, főleg a serdülő kort, akkor hirtelen szembesülnek az igazsággal, hogy csak anyu és apu "édes pici aranyos kisfiúcskája", csakhogy a világ nem ezt gondolja róluk. Ezért magukat kezdik el győzködni arról, hogy "Márpedig én szép vagyok és ügyes vagyok és minden amit teszek vagy mondok az helyes és jó".


Egyik oka a túlzott bókoknak az is, hogy igyekeznek hasonló válaszreakciót kicsikarni másokból. De a cél lehet egy egyszerű sikerélmény is. A lényeg, hogy valahol legbelül sikertelennek érzik magukat, és kényszeresen próbálnak egy pici eredményt elérni egy nekik tetsző lánynál. A túl nyálas dicséretek is ezt a görcsös sikerorientáltságot bizonyítják.


Így aztán a legapróbb kudarcra is, mint például, hogy nem fogadják a túlnyálazott bókját alapvető és autómatikus reakció a megsértődés. Ez az egó egyik védekező mechanizmusa, amivel önmagát védelmezi. Amikor azzal szembesül, hogy már nem elég jó, akkor az ősi taktikát választja: Támadás a legjobb védekezés. Mivel a sértődés, bár látszólag egy elutasító, védekező reakció, valójában egy támadás. Támadás a te egód és főleg lelked ellen, célja pedig a lelkiismeret furdalás gerjesztése. Ez az egyik oka, annak, hogy feltetted ezt a kérdést is.


Semmit nem tudsz vele kezdeni. Nem fogadod el az ilyen bókokat, csak ha neked is tetszik a srác, vagy ha látod, hogy csak neked írja. A sértődéssel pedig úgyszintén nem tudsz semmit sem kezdeni, így aztán hagyd is rájuk. Előbb - utóbb vagy kinövik és rájönnek, hogy van kudarc is az életben, illetve nem kell kényszeresen megfelelni, vagy pedig átalakulnak a tipikus nőcsábásszá, akiknek az egyetlen céljuk, ha egy lányról van szó: "Betesz, kivesz, viszlát!"


Ezt te befolyásolni semmivel nem tudod. Te csak azt tudod befolyásolni, hogy mennyire veszed a lelkedre ezt a dolgot.

2013. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem "kisfiúk", egyáltalán, sőt van egy érett oldaluk:)) amúgy nyugi, csak az elöbbi álaszod miatt tettem fel a kérdést, de az illető emberek, akikkel beszéltem nem olyanok, és nem is sértődnek meg. maximum azon, ahogy bánok velűk az előítéletem miatt, ami talán alaptalan:). de köszöntem a válaszod.
2013. jún. 13. 22:53
 8/11 A kérdező kommentje:

"Egyik oka a túlzott bókoknak az is, hogy igyekeznek hasonló válaszreakciót kicsikarni másokból." ez jó gondolat, megfogott:D! bár bennem is van olyan szándék, hogy simán csodálatból dicsérek valakit(mert csodálatosnak látom, mégha nem is túlzottan az)és nem várok el viszonzást, bár az ő esetűkben ez akkor is idegesítő. Nagyonkifürkészett:) sokan negatívan írnak arról, pedig -nekem- nincs bajom amiatt, ha valaki nem olyan öntelt, és elégedetlenül próbál feltörekedni, mint pl. kapcsolatok terén. végül mégis csak hagynak valami nyomot bennem, de nem tartom vonzónak őket, így a nyomulás szóba se jöjjön!:))

talán csak azért idegesít már távolról is, mert butamódon tönkreteszi a haveri viszonyt:)). ilyenkor a "fiú-lány kapcsolat impossible":-?

"Támadás a te egód és főleg lelked ellen, célja pedig a lelkiismeret furdalás gerjesztése. Ez az egyik oka, annak, hogy feltetted ezt a kérdést is." EEEz a rész nagyon hasznos volt, erre nem is gondoltam, köszönöm. nagyon gyakran rágódok az ilyeneken, és ilyenkor, bár tagadva de néha gyanitom, hogy "nem kellett volna", bár ilyenkor arról is probálom meggyőzni magam, hogy miért tettem.

2013. jún. 13. 23:11
 9/11 A kérdező kommentje:

najó:) csomó töltelék szöveget odavágtam.

Szerinted mi van akkor, ha közlöm az illetővel hogy kicsit apadjon le rólam, és kedvesen elfogadja, hogy kevesebbet ír azután, gondolom kis sértődéssel, utána mégis gyakorta dobogat like-okkal:))?

2013. jún. 16. 10:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel nincsenek konkrétumok, ezért természetesen csak "általánosságban" tudok írni, válaszolni. Így az előző hozzászólásaimat is így tekintsd. Nyilván te tudod, hogy konkrétan kikről és milyen személyiségekről van szó, én viszont még téged sem ismerlek :)


Az utolsó hsz-ben feltett kérdésre válasz:


Miért kellene lereagálnod?


Tudod, ha az angolban azt mondod a párodnak, hogy "Szeretlek", akkor azt mondja "I love you". De az angol, ha kimegy a kertbe, a kutyájának is azt mondja "I love you".


A magyarban van rá szép szavunk. A páromba szerelmes vagyok, a kutyámat meg egyszerűen szeretem.


Na most a like gomb is valami hasonló az "I love you" kifejezéshez. Ha akarod értelmezheted úgy, hogy totál szerelmes beléd és teljesen oda van érted, de ha nem akarod, akkor értelmezheted úgy is... nem! Nem mintha a kutyája lennél! Csak egyszerűen tetszett neki valami és like-olta. Egy vicces képet likeol az mit jelent?


Remélem érted az abszurditását a like gombnak. Sokan, sokszor, túl sokat gondolnak egyes jelentéktelen dolgok mögé. Természetesen a túl nyálas és zavaróan kiszínezett állandó bókokat megértem, ezek tényleg túlzások, de a like gomb nyomkodásán nem hiszem, hogy ki kellene akadnod. Ez a XXII.-ik század új divatja... like-olj mindent, ami tetszik!


Amúgy, ha ennyire rajta parázol a témán, akkor írhatsz akár privátba is, ott írhatsz konkrétabb dolgokat is, amik itt talán nem publikusak, vagy adhatok más elérhetőséget, skype, fészbúk, e-mail.

2013. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!