Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet éreztetni azt egy...

Hogy lehet éreztetni azt egy beszélgetésben, hogy "felsőbbrendű" valaki?

Figyelt kérdés

Tehát tudtok rá példát mondani, hogy hogy veszem észre egy beszélgetésben, hogy "felsőbbrendűnek" akarja éreztetni magát az illető?

Normális válaszokat, Köszi!!



2013. febr. 24. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk volt egy ilyen vendég, állandóan kérdezgette, hogy tudjuk-e ezt vagy azt, ő persze tudta a választ, vizsgáztatott szinte, legszívesebben kidobtam volna
2013. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Esetleg konkrét példát tudsz mondani?

..attól, hogy mindig kérdez valamit amire nem tudom a választ akkor inkább "okostojásnak" nézem, nem?!

2013. febr. 24. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez sokban függ a non - verbális kommunikációtól is.


Vannak árulkodó jelek...


Szerintem olvass ezeknek utána neten.


És az, hogy valaki éreztetni szeretné az sok esetben kevés, ha a másik fél ügyesen kezeli a helyzetet. :)

2013. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Óriási különbség van aközött, hogy valaki felsőbbrendű, vagy felsőbbrendűnek akar tűnni.

A második a gyakoribb. Lenézően, lesajnálóan, lekezelően, foghegyről beszél a másikkal, esetleg nyíltan kimondja azt, hogy ő mennyivel jobb az illetőnél (pl. "nekem Mazdám van, te meg busszal jársz"). Ez azonban deviáns viselkedés, aki így beszél, saját magát járatja le, tehát pont ellentétes célt ér el.

Valójában az a felsőbbrendű, aki megfelelően tudja kezelni az ellene irányuló támadásokat. Nem veszi fel a kesztyűt, szükség esetén rá tudja hagyni az egészet a másikra. Nem bonyolódik sehová sem vezető szócsatákba, nem alacsonyodik le a másik szintjére. ("Igen, én busszal járok, viszont 2 diplomám van, amikor neked csak 1")

2013. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha példa: nekem volt olyan barátnőm, aki állandóan azzal hencegett, hogy őt hányan kérték feleségül és hogy a pasik nem szeretik a sminkelt nőket, mert ki tudja, mi van a smink alatt. Mindezt velem szemben, akinek akkor akkor még nem volt barátja és igencsak kellett a randa bőrömre az alapozó. Vagy a másik később, aki idősebb volt nálunk és ha valamit nem értettünk, megjegyezte, hogy "pedig ehhez nem kell diploma, hogy megértsd". Mert neki volt, 25 évesen, nekünk meg nem, 21 évesen.
2013. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!