Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindig egy nővel...

Granulátum kérdése:

Miért kell mindig egy nővel kapcsolatban a szépségét is dícsérni?

Figyelt kérdés

Férfiakkal kapcsolatban miért nem dícsérik mondjuk az erejüket?


pl:

Ez a nagyon erős író most jelentette legújabb könyvét.

Ez a nagyon erős orvos évtizedek óra harcol a rák ellen.

Oscar-díjas lett az erős rendező.


Ezek így furcsa mondatok, de ha behelyettesítitek a "szép" és "nő" szavakkal, egyből olyan mondatokat kaptok amikkel tele van a média.


Szerintem a szépség relatív, és hadd én döntsem már el, hogy kit tartok szépnek.



2013. febr. 7. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, de ha szeretnél hosszú életet, jobb, ha dícséred.
2013. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy KELL?

Ha valaki úgy érzi, hogy mondania kell, tegye meg, aki meg nem, az nem.

De megsúgom, célszerű dicsérni, akár előnyökhöz is juttathat.

Azért bányarémnél ne próbáld be, mert akkor inkább hátrányos helyzetű leszel. Szóval megfontoltan....

2013. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azoknál a példáknál, amit felsorolsz egyiknél sem kéne kiemelni, hogy egy szép nőről van szó. Amit leírtál az egy buta általánosítás. Egy szakmai dicséretnél sem a férfiak erejét, sem a nők szépségét nem hozzuk fel. Ezt csak a bulvárlapok szokták megtenni (esetleg)
2013. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt én nőként se vágom, sőt, ha engem szépnek neveznének pl. tehetséges, v kitartó, v intelligens, etc helyett,akkor csodálkoznék is, hogy most mért ez a lényeg... ha a fenti példák valamelyike szólna rólam, ki is akadnék,hogy a legújabb könyvem, vagy a rák elleni küzdelmem kapcsán a külsőmet hozza fel vki...
2019. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!