Mikor van szalagavató? Oda mehetnék én is, mint a barátom barátnője?
érettségi után? ez kötelező?
mindenkinek kötelező táncolnia?lezajlott a tánc,utánna már lehetek egész szalagavató alatt a barátommal? :) köszönöm
A szalagavatók hagyományosan a báli szezonban (jan. vége, február) vannak, bár az utóbbi években ettől nagyon sok iskola eltér, egészen előrehozva az időpontját őszre. Ez nem érettségi után, hanem az érettségi évében van, még az érettségi előtt (persze ez alól is van kivétel, akik pár tárgyból előrehozott vizsgákat tesznek előző évben, de nem ez a jellemző). Ahol előre hozzák, ott azzal indokolják, hogy a táncpróbák igen sok időt vonnak el a végzős diákoktól, ami részben igaz, de nagyon jó buli szokott lenni minden próba. Ha hajtás lesz belőle, elvész a varázsa és bár legtöbb osztály a szalagavató napján úgy érzi, hogy egyetlen lépésre sem emlékszik a koreográfiából, azért a több hónapos, inkább ritkább próbák hatékonyabbak szoktak lenni. Tehát az időpontot az adott iskolában tudod megkérdezni.
Ezeken a rendezvényeken általában kötelező a részvétel, de igazából ez inkább olyan büszkeségi dolog, nagyon jó érzés ott feszíteni ünneplőben, hogy a suli elvégzésének küszöbéig eljutottál és mindenki megkapja a maga kis szalagocskáját, amit egész évben viselhet. A program többnyire ebből szokott állni: beszéd az igazgató részéről, avatás (többnyire ez egy évvel fiatalabb évfolyam tűzi fel a szalagot), néha egy-két műsorszám (vers, zene, egyéb előadás) és aztán az osztálytáncok, többnyire egy-egy visszatapsolással, majd az egész iskola össztánca. Ez vagy osztályokból néhány embert kiválogatva zajlik, de vannak iskolák, ahol ebben az összes tanuló táncol (nagyon látványos, ámde igen zsúfolt tud lenni).
Ha lementek a táncok, jön a szabad buli, tánc, büfé, esetleg osztályonként hajnalig házibuli.
A külsős résztvevők meghívóval léphetnek be a rendezvényre, melyeknek az árát a meghívó fél rendezi, többnyire nem túl olcsók. Ha nem egy hatalmas sportcsarnokban rendezik limitálják is a személyenként meghívható vendégek számát. (Egymás között persze lehet "üzletelni") A vendégek a műsor ideje alatt természetesen külön nézőtéren helyezkednek el, csatlakozni a hozzátartozóhoz a "buli" kezdetén lehet. Hagyományosan ennek az elején valamelyik klasszikus keringőre táncolnak a végzősök úgy, hogy behívják a szülőket, barátokat, barátnőket táncolni. Illetve a tanári kart is ilyenkor szokták megtáncoltatni. Nagyon kedves látvány, ahogy a büszke szülők könnyes szemmel táncolnak felcseperedett gyerekükkel.
A hivatalos program utáni házibuli nálunk egyezményesen párok nélkül zajlott, úgy éreztük, ez az osztályé, nem a párok bulija és ezt mindenki be is tartotta, de más osztályok nem így csinálták, többen végig a hivatalos buliban mulatták ki magukat.
köszönöm ,értem :)
tehát nem lehet bemenni az utánna való bulira? és az meddig tart?mert én ha mondjuk a barátoméknál leszek éppen,akkor nem örülne annak,h. magam hazamegyek hozzájuk,és náluk unatkozom egyedül :S sőt.lánnyal sem bulizana szívesebben,mint velem,sőt sehogy sem bulizna :P fiúval meg táncolni.háát :D
értem :) hát akkor biztos úgylesz megoldva majd,h. együtt lehessünk :)
köszönöm,aranyosak vagytok
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!