Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan származik a "kocka...

Honnan származik a "kocka informatikus" legendája?

Figyelt kérdés

Villamosmérnöknek tanulok, a barátnőm ELTE IK-n programtervező informatikusnak.

Akár a koliban, akár csoporttársakkal, akár az ELTE IK-s srácokkal lehet jókat bulizni, infósokkal is. Ugyanúgy söröznek, mennek buliba, mint bárki más, nem mondod emg róluk arcra se, hogy "Hopp, ez számítógéppel foglalkozik!".


Egyetlen egy beteges gamert ismerek, még a gimnáziumban volt osztálytársam, annyit WoW-ozott, hogy nem tanult mellette semmit, szóval most fél év után abbahagyta az ELTE Történelem szakot! :-D

Néha játszok én is, a barátnőm is, de ki nem? A Need for Speed-ről például azzal a csajjal tudok a legjobban elbeszélgetni, aki a hajamat nyírja.

Vagy eze(ke)n a szako(ok)on csak a szakmájuknak élő emberek vannak?

Mert én mondjuk élek-halok a Forma-1-ért és a fociért, de nem vetem meg az NFL-t és a ralit sem. Ezen kívül szenvedélyesen érdekel a politika és a történelem. (Elég határozott politikai véleményem van, amit jóegypár történelmi/politikai könyv elolvasása után alakítottam ki.

A barátnőm a japánokkal van odáig, önszorgalomból megtanult japánul, plusz eléggé el van mélyülve a japán kultúrában.

Ugyanakkor ismerek olyan (volt osztálytársam) gépészt, aki csak a gépekről tud beszélni.


Nem azért, hogy zavarna a dolog, vannak gépész, közlekes, humán (töri, jog), sőt OKJ-re járó haverjaim is, nem vagyok szakmai soviniszta, csak érdekel miért ezt a szakmát szemelték ki? Miért nem pl. az orvosok, vagy az autószerelők a kockák? :-D



2013. febr. 5. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan klasszikus kockákkal, mint amilyenek a stréberes mémnél vannak, én sem találkoztam soha.

Szerintem nincs alapja.

2013. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a mi időnkben a TTK-sok tényleg más faj voltak. Eleve nem öltözködtek igényesen, folyton bent ültek a koliban, már arcra is olyan zombik voltak sokszor, sok rocker, nem voltak szépek, mi tagadás. A "kocka" terminus akkoriban még nem volt divat, ez 1-2 éve jött be, nyugatról, ott azt hiszem, "freak" v. "geek" a megnevezés, de mondom, a TTK-s megnevezés is nagyjából ugyanezt takarta. A "kocka" amúgy sokszor tényleg alaptalan, és sokszor olyanok mondják, akik soha nem láttak élő programozót. Nők szákából különösen idegesítő, és ha férfi mondja, akkor is van egy olyan gyanúm, hogy homokos az ipse. Nekem a "számítógépbúzi", "gépbúzi" szó, ami sokkal természetesebb. A "kocka" az egy sznob kifejezés, divatos szó lett, és nem is tudják, mit jelent.
2013. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kocka, kockul : számítógép mániás, számítógépezik


Ez még nem feltétlen jelent geeket vagy nördöt (strébert).


A geek valamiért mániákusan rajong, gyűjt minden a tévával kapcsolatos könyvet, filmet, képet, szöveget, és órákig képes beszélni róla. Ez nem feltétlen jelent számítógépet, habár a "kocka" kifejezés angol megfelelője "computer geek"...

Mondjuk tipikus "geek dolog" animét, Doctor Who-t, Star Trek-et nézni, szerepjátékozni, képregényt olvasni, figurákat gyűjteni... Bővebb infóért lásd pl Big Bang Theory.


A kocka informatikus meg pont olyan sztereotíp megfogalmazás mint a tarisznyás bölcsész, az izom-ork tesis, a köcsög művészetis vagy az alkesz ttk-s aki a koszos zokniból is szokott pálinkát főzni. Ezen röhögni kell, nem szabad komolyan venni.

2013. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ez csunya tulzäs. Nemetül, angolul NERD a computer-mäniäs, de csak az ahhoz ertö, informatikus, vagy gepesz ember. Nördnek ejtjük. Aki nem ert a computerhez, csak hasznälja, jätszik, facebookozik rajta egesz nap, az a freek. A Nerd minden esetben szakertö embert jelent. Aki egy nyavalyäs weblapot se tud csinälni, az nem Nerd. Irom mindezeket Linuxrol, Ausztriäbol :)
2013. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gungasam ***** válasza:

A "kocka" kockul és nem csak informatikus kocka van.

"Kocka" az a gémer aki nem tud leszakadni, függő, de nem csak a játékot nyomja hanem a játékkal kapcsolatos technikát is csúcsra futtatja..Nálam ezt jelenti a kocka a WoW-ban ami úgy fest kezd kifulladni.

2013. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Minden egyes kifejezés a saját környezetében nyeri el az értelmét, ez egyfajta hallgatólagos megegyezés. Én pölö, meg egy-két ismerősöm a kocka értelmét kibővítettük (nem csak számítógépkockák, hanem használjuk akámilyen mániákusra is). Szóval az a lényeg, hogy a másik értse amit mondasz, ha meg félreértés van dumáld ki. 'múgy hülyes.g szerintem is sok idióta mániákus meg nem idióta mániákus is jár adott karokra, ez is csak az ember egyszerűsítő általánosító b.romsága. A freak meg már amerikaban az 50-es évektől használt kifejezés kb a "weirdo"-val szinonim, (amit bóknak kell venni szerintem:P) Los Angales egy underground szubkultúrájának a tagjait nevezték így egy időben. Ilyen picit furi renegát néha kábítószeres kis emberkék voltak, és olyanokat hallgattak, mint zappa, beefheart, néha a popperkedés kedvéért airplanest később, ugye, s így tovább:)
2013. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!