Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az arab nők, akik talpig...

Az arab nők, akik talpig feketében vannak, azok hogy hogy nem kapnak hőgutát?

Figyelt kérdés

Ugye a csador, vagy burka, ami teljesen elfedi őket, csak a szemük látszik ki, az általában fekete.

A fekete meg köztudottan gyűjti a meleget, nem engedi kiszökni sem.



És általában pl Szaúd-Arábiában (Rijád), vagy Egyiptomban, vagy akárhol ott a környéken nem ritka, a 40-50 fok sem.

Hogy hogy nincs, vagy csak alig van melegük??


Mert ezt megszokni nagyon nehéz lenne....és nem hiszem hogy a lepel alatt meg nincs semmi ruha....


2013. jan. 30. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a napon vannak hanem a hűvösben henyélnek.ott nem dolgoznak mint felénk egész nap.
2013. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom.

Az iszlám világban szüksége lenne pár aktivistára akik megszüntetik ezt az elnyomást.


Mert ami ott folyik az ellent mond az emberi szabadságjogoknak és bűncselekmény.

2013. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát de azért kimozdulnak néha, pl ismrősöm járt Egyiptomban, ott a nők talpig feketében 45(!!!) fokban válogattak órákig a piacon...és nem voltak árnyékban
2013. jan. 30. 15:55
 4/13 A kérdező kommentje:
Én 19 /L vagyok, és egy "idegen kultúrák" bálján ugye jelmezekbe kellett öltözni....én burkát vettem fel, a terembe kb 27-28 fok lehett (nyár volt), és majd megsültem....pedig alatta kevés és könnyű ruha volt
2013. jan. 30. 15:57
 5/13 A kérdező kommentje:

*lehetett


(elnézést a gépelési hibákért)

2013. jan. 30. 15:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi hülyét, már bocsánat.


Azért nincs melegük, mert rétegesen öltözködnek. A sivatagban élő beduinok is tetőtől talpig ruhában vannak már ezer éve, mégsem haltak ki. A réteges vékony ruhadarabok segítik a kintről érkező hőt minél jobban távol tartani a testtől, a testhőt pedig megfelelően eloszlatni.

2013. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
24%

Nekem van egy távoli ismerősöm, aki az Egyesült Arab Emírségekbe ment férjhez, de nyaranta Szegedre jönnek a nagyszülőkhöz. Bár ott azért nincs az a vasszigor, mint mondjuk Szaud-arábiában, de ők is hasonló ruhákban járnak. Épp mutogatta az új hosszú, fekete ruháját nagymamámnak, és bennem is felmerült a kérdés, hogy nincs-e melege benne, és mondta, hogy meglepően szellős, jó, nincs jobban melege, mint egy nadrágban pl, vagy bármilyen szokványos ruhában.


Az, hogy az arabok terroristák és kegyetlenül bánnak a nőkkel, meg nevetséges... Ennyi erővel a magyarok pedig nagy rakott szoknyákba, neadjisten nadrágba kényszerítik a nőket, az mennyivel jobb?

2013. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Egyrészt nem mindegy, hogyan, mikor és mennyit hordja az ember. Másrészt ha egyszer felveszed, az nagyon nem ugyanaz, mint amikor kisgyerek korod óta azt szokod meg. Továbbá a sivatagba elmenni egyszer, és kibírni más, mint ott felnőni.


A nők egyenjogúságának hiánya egyáltalán nem a burkában nyilvánul meg. Gondoljuk meg a muszlim nők Nyugat-európai lázongásait és botrányait. Pedig az ottani társadalom éppen a burka megszüntetését segítette volna.


Az is észre kellene venni, hogy az itteni emberek szemléletmódja nem a fensőbbséges tökéletesség, amelyet a világ többi része köteles átvenni. Mi lenne, ha a világ többi része mondaná ugyanezt. Talán kevesebb joga lenne hozzá?


Fontos dolog a nők egyenjogúságát hangoztatni. De ne az a közösség törjön pálcát más szokások fölött, amelynek tagjai a kocsmából részegen hazatérve ráadásként még jól megverik az asszonyt. És elvárják, hogy a mocskos lábukra felhúzza a papucsot, különben véresre verik. Majd megerőszakolják a saját lányukat. Vagy nem ezzel van tele a hazai és európai sajtó?

2013. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Ez most gonosz lesz, de....nincs melegük, mert "tiltja a vallásuk" :D *ba dum tss*
2013. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok

En az Arab Emiratusokban elek, muszlim nö vagyok, en is hordok a csadort, es nincs melegem benne. Valoszinüleg azert, mert az evek soran mar megszoktam.

Meg kell jegyeznem, hogy a ferjem nem követeli tölem, hogy hordjak csadort, vagy akarmit, ha nem akarok. Es tudni kell, hogy a legtöbb nö szabadon választja, ha csadort/burqa-t hord, a legtöbb esetben nem a ferjük vagy a csalad kenyszeriti ra öket. (Pl. a franciaorszagi muszlim nök demonstraltak az ellen, hogy ott betiltsak az arcot eltakaro kendöt(niqab) es a burqat.) Persze vannak olyan orszagok, ahol kötelezö hordani kendöt, vagy eppen csadort. Az utobbit Szaud-Arabiaban kötelezö hordani. Biztos vagyok benne, hogy hozza vannak szokva azok a nök. Amikor en elöször vettem fel a csadort, nagyon furcsa volt, mert amig Magyarorszagon eltem, csak kendöt hordtam, de aztan fokozatosan hozzaszoktam. Es igen, alatta is van ruha, ami ugyanolyan lenge es bö, mint maga a csador. Egyszoval minden megszokás kerdese. Elöször tuti, hogy fura, de aztan meg lehet szokni, meg amugy is nagyon kenyelmes.

2013. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!