Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "viszlát" elköszönés még...

A "viszlát" elköszönés még tegezéskor is sértő?

Figyelt kérdés
A cégben ahol dolgozok teljesen kötelező megszólítási forma a tegezés. Ma a tiszteletre méltó munkatársam, aki kb 2,5x idősebb nálam, én lennék 20, az elmúlt 4 hónapban 3 mondatnál többet nem beszéltem vele, ma azonban hazamenetelekor viszláttal köszöntem. Erre visszafordult, és ezt mondta: "Most utoljára fogadom el a viszlátot, de ha még egyszer meghallom, megetetem veled a bögrédet" és ezt elképesztően komolyan ordította, majd elment haza. A többiek kicikiztek, hogy "Most aztán megkaptad.". Most ezzel mit csináljak? Mit tennétek ilyenkor? A viszlát ennyire gázos köszönési forma?

2013. jan. 7. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nem tudom, mit képzel az az illető, hogy ilyen stílusban beszél veled. Te a munkatársa vagy, úgyhogy ezt a fajta modort talán otthon kellene hagynia. Másodszor, a "viszlát" szerintem egy normális elköszönés, akár tegezés, akár magázás esetén, úgyhogy fogalmam sincs, miért akadt ki rajta. Meg kellene kérdezned, hogy mégis mi baja volt ezzel az elköszönéssel.
2013. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én viszláttal köszönnék ennek a fazonnak továbbra is.
2013. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex válasza:
87%
Vén trotty, él-hal a lehetőségért, hogy beleköthessen valamibe...
2013. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Most nem védeni akarom a kollégádat,de nem lehet hogy ő azt hiszi, hogy a viszláttal magázod őt? És ennek akart hangod adni?-persze ezt is lehetett volna normális vagy vicces stílusban,de nekem valamiért ez jött le.
2013. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor a "Viszontlátásra" szlengesített formája, vagyis a "viszlát", tegezéskor nem használható? Magázásnál sem használtam egyébként sem soha ennek a rövidített formáját.
2013. jan. 7. 20:17
 6/9 Pietrosol ***** válasza:
48%

Szia!


Nem lehet,hogy csak bedőltél egy vén komédiás műmérgelődésének?

2013. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én odamennék hozzá valamikor, és teljesen normális hangnemben megkérdezném, hogy mi a problémája a viszlát köszönéssel. Én is azt tudom még elképzelni, hogy ő magázódásnak vette, és ez volt a problémája.
2013. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb mondd ennek a baromnak hogy : zdrasztvujtye tavaris! Így tegezed is :)

Egyébként mi ez a munkahely? Nem konkrétan, csak a jellege.

2013. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sofigergely válasza:
Hm...Klassz sztori,egyébként én továbbra is "VISZLÁT"-tal köszönnék!
2013. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!