Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság még léteznek igazi...

Manapság még léteznek igazi hölgyek és urak?

Figyelt kérdés
Olyanok, mint akiket a régi filmekben lehet látni, akár a 30-as, 40-es évekből, vagy még előbb. Természetesen nem arra gondolok, hogy teljesen ugyanolyanok, hanem modorukban, viselkedésükben, udvariasságukban hasonlóak a régiekhez. Vannak ilyen emberek még?
2012. nov. 29. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Léteznek de nem Magyarországon.


Itt az igazi urakat , hölgyeket kirabolták a kommunizmusban, prolit csináltak belőlük vagy elüldözték külföldre.


Nézz körül Nagy Britanniában , ott találsz még igazi urakat , hölgyeket.

2012. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem szemelyes ismeretsegem van egy ilyen igazi urral aki az egyik nagy tortenelmu M.O.-i kastelyszallo tulajdonosa. Dolgoztam nalla par evet, es sok mindenben peldakepem is, igazi uriember aki a kenyes helyzeteket is ugy tudja kezelni az udvariassagaval es a poenjaival ahogy senki mas.
2012. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem még igen.


Viszont, ne a Rózsadombon és a mai elitben keresd őket. Ők kivakarózott, született bunkók. Mindegy, mennyire drága ingatlanjuk, autójuk, ruhájuk van.

2012. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, köszönöm a született bunkó megnevezést :)

Amúgy léteznek, én ismerek is ilyen embereket. Kicsit én is hasonló vagyok ( néha-néha ).

2012. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
Úrnak és cigánynak születni kell.
2012. nov. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Istenem, én is "Öket"keresem!Nekem sem ebben a korban 21 sz.kellet volna megszületnem.Itt màr én is kérdeztem hasonlót,hogy ki érezte màr ugy,hogy nem ide keller volna megszületnie.Gyülölöm ezt a vilàgot így....Ha talàlsz hasonlókat,kérlek szolj hól talàltad meg öket...:-))
2012. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Négyeske! Hiába van v.kinek milliós vagyona, ha botrányosan viselkedik pl. az elegáns étteremben, és még igénye sincs arra, hogy legalább az illúzióját fenntartsa a kulturáltságnak. Semmilyen alap formalitásnak nincs birtokában, mint a "Kérem!", vagy "Köszönöm!" és a többi. Nem ismer alapvető illemszabályokat, és nem olvas, nem művelődik.


Ha esetleg ő maga megy el vásárolni, úgy beszél az eladókkal, mint ahogyan más a kutyájával sem.

Az a baj, hogy nem 1-2 ilyen ember van a gazdagok között, hanem tömegek.

2012. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Egy úriembert a viselkedése, a tartása minősíti nem a vagyona.
2012. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!