Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha két puszit adunk valakinek,...

Ha két puszit adunk valakinek, az arca bal vagy jobb oldalán illik az elsőt?

Figyelt kérdés
Felőlünk nézve melyik oldalon :P

2012. szept. 23. 02:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%

Hajnali 3-kor ezen agyalsz??

Kifogyott az elem a vibr...ból??

2012. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem, teljesen igazad van, mert ha mindketten egy oldalon akarják kezdeni, akkor orrozás vagy csók lesz belõle, jó nagy bénázás. Szóval megfigyelésem szerint mindig jobbra fordulunk és a bal arcunkra kapjuk az elsõ puszit.
2012. szept. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
Tökmindegy, ha jó csaj akkor kezdheted a száján is. :)
2012. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 ava87 ***** válasza:
100%

Ezen még sosem gondolkodtam, ez csak úgy jön szerintem.

Mondjuk a csókolózásról ezt írják:

"A Nature magazin egyik cikkében Onur Güntürkün pszichológus (Ruhr Egyetem, Németország) 2003-ban arról számolt be, hogy kétszer annyian fordítják jobbra a fejüket, mint balra. Güntürkün szerint ez újszülöttkori preferenciára vezethető vissza."

Lehet, hogy ennek a puszihoz is van valami köze, de komolyan még sosem figyeltem meg.

2012. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a bal oldalon kezdik a legtöbben, és a jobb oldalra kapják az elsőt. Vagy akkor nem? Nem mintha ez lenne a legnagyobb problémám, de azt hittem van illem a puszira, hogy hol kezdjük.
2012. szept. 23. 20:59
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

nem tudom, miért akarnak ki az emberek azon, hogy erre "szabály" van, hiszen gondoljunk bele, ha két ember kétféleképpen akar puszit adni, abból kellemetlen kis helyzetek alakulhatnak ki, amikor véletlenül majdnem megcsókolják egymást :D

én mindig jobbra kezdem.

2012. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Érdekes, a jobb oldalon való kezdést írták többen, de nem inkább a bal oldali kezdés a kézenfekvőbb? Felőlünk nézve bal oldal, tehát a másik ember arcának jobb oldalát pusziljuk meg először. Ahogy állunk szemben valakivel, automatikusan először bal oldalra fordulunk, legalábbis azt hittem, a legtöbben így szokták. De lehet, hogy mégsem :)
2012. szept. 23. 22:42
 18/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem nem szokásom csak úgy puszit adni valakinek, főleg nem kettőt. Még akkor sem ha ezt így illik pl. mikor át veszek egy bizonyítványt. Csak a barátnőmnek vagyok hajlandó puszit adni. Én ilyen vagyok. :-)
2012. szept. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Attól kérdezem, aki jobbra adja először, balkezes vagy?:D
2012. okt. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Írni is balról jobbra szoktunk.

Több érvem nincs.:DD

2012. okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!