Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az hogy ne "Offoljak"? Az...

Mi az hogy ne "Offoljak"? Az meg mit jelent? Mert azt tudom hogy az "off" az a kikapcs! Az "on" ellentéte.

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 15:25
 1/4 anonim válasza:
ne írj olyat, ami nem a témába vágó
2012. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, értem! Köszi! De miért kell így elnevezni... "Offolás" chöhh :D
2012. szept. 22. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Off-nak nagyon sok jelentése van, ezek közt kivűl, ki, el, letérni (vagy menni), stb.


Don't go off the topic (Pl. Don't go off the road - ne térj le az útról). Off-topic, ezek amik angolban használatosak főként: Ne térj le a témáról. Témán kívűli. És ezekből magyarba csak az off-t vették át magyarba. (Legalábbis angolban én még nem hallottam offing-t vagy pontosan hallottam, de az egy teljesen más szó)

2012. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdésem is tükrözi az angoltudásomat annak ellenére hogy tanultam régen... Köszi!
2012. szept. 22. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!