Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kell borravalót adni annak...

Kell borravalót adni annak aki kiszállítja amit netről rendeltem? És ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
18e. értékben vásároltam

2012. szept. 12. 08:34
 1/7 gelazso ***** válasza:
100%

Borravalót nem kell soha adni. Legfeljebb saját megitélésed szerint amennyiben az illetö a szolgáltatáson felül teljesített és van neked felesleges forintod ilyesmire.


Ö ( mindenki)kapja a fizetését, amit ö aláirt a munkaszerzödésében, azzal egyetértve.

2012. szept. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2012. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen persze... de a pl a pizzafutároknak "kell" ez amolyan illem. Utesóm pizza futár és tudom h kva kevés fizut kapnak mert h ott bv. De azt is tudom h nem jókedvéből dolgozik ott, hanem egyszerűen nem talált másik állást.

Így van ez a termék futárokkal is? Nem tudom más szokott e nekik adni...

2012. szept. 12. 09:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában szoktam, noha persze van fizetésük, a szállítási költség sem alacsony éppen, de abban benne van a futár bére, az autó szervizelése, és a haszon is. Ha így nézzük, nem olyan sok a szállítási költség. Egy kisebb községben élek Bp-től nem messze, és sokszor rendelek könyvet magamnak, ismerősnek, rokonnak, mivel a legnagyobb könyváruházakban maximális törzsvásárlói kedvezményem van, és sűrűn kapok egyéb kuponokat, kedvezményeket is, ezért mindenki hozzám jön, ha kell egy könyv, plusz könyvet is szoktam legtöbbször ajándékozni 1-1 alkalomra. Volt rá példa nem is olyan rég, hogy kb 35 ezer ft értékben rendeltem könyvet, legtöbbször boltban személyesen veszem át, de ennyi könyvet inkább hozzanak ki nekem. A futárt ismerem, sokszor hajlandó elfurikázni több családtagomhoz/munkahelyükhöz is, ha engem nem talál itthon, ezért mindig hagyok neki borravalót, általában olyan 500-1000 ft között. Ha pizzát, vagy bármi mást rendelek, vagy családtagnak veszek át valamit, akkor is hagyok, pizza esetén mondjuk nem egy ezrest, mert kb annyi maga a pizza, de 200-400 között szoktam. Kivéve, ha sokat késett, volt rá példa, hogy több, mint 2 órát vártunk a pizzánkra. A srác alig győzött elnézést kérni, hogy ilyen meg olyan probléma volt. Na akkor 2250 Ft-nyi pizzáért 2300-at kapott, máskor a 2500 megvan ilyen esetben.
2012. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én attól függően adok, hogy mennyit kérnek szállításért, és milyen értékben van. Pl. amikor a tv-t szállították, ott hozzádobtunk egy ezrest, mivel egy ezresért kihozták a baromi nagy tv-t. Pizzafutárnál felfele kerekítek, plusz egy százas általában. De pl. T-mobilosok el se fogadták a borravalót O.o mondták, hogy nem kell.
2012. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik haverom ilyen futárszolgálatnál dolgozik. Azt mondta általában ilyen 200-300 ft borravalót szoktak neki adni, az 500 már nagyon soknak számít. (Teljesen függetlenül a kiszállított áru értékétől.)

Van ahol semmit sem adnak neki, de azt mondta ezért nem szokott megharagudni, mert így is úgy is megkapja érte a fizetést.

Egy esetben haragudott meg, amikor vitt ki valamit egy nőnek, de a nő nem volt otthon, ezért felhívta, és azt mondta neki, hogy 5 perc múlva ott lesz. Várt rá vagy 25 percet, ami azért ilyen munkánál rohadt sok idő. És a nő semmi bocsánat vagy valami, borravaló meg pláne nem. Bár mondjuk ezen minden normális ember megsértődött volna.

Szerintem pár száz forintot adjál neki, többet nem kell.

2012. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, csak ha szeretnél. Én sose szoktam. Én se kapok borravalót azért, mert ülök az irodában és elvégzem a munkám.
2012. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!