Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell (kell-e) köszönni...

Hogyan kell (kell-e) köszönni ilyen esetekben?

Figyelt kérdés

- Ha látok az iskolában egy ismerőst, akivel 1-2x váltottam pár szót, tehát alig ismerem, és nem pont szembe jön, hanem csak látom, hogy tőlem pár méterre a folyosón mással beszélget. Ilyen esetben kell köszönni?


- Ha szembe jön valaki, akit alig ismerek, erre lesüti a szemét, tüntetőleg máshová néz, úgy csinál, mintha nem venne észre. Az ilyeneknek nem szoktam köszönni.


- Ha látok egy tanárt a folyosó túloldalán a távolban, észrevesszük egymást, de nagyon messze van.



2012. szept. 6. 19:16
 1/2 Antimod ***** válasza:

1. Ha nem vesz észre, és zavarnád őt, akkor inkább hagyd, hadd beszélgessen.


2. Rájuk való tekintettel ne köszönj, valamiért nekik kellemetlen volna a találkozás.


3. Szerintem elég, ha intesz.

2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

-Nem fontos végülis, de az sem gáz, ha köszönsz (esetleg egy bólintás)


-Lehet, hogy nem bunkó, csak ő sem tudja eldönteni épp, hogy most akkor kell-e köszönni avagy sem. Lány-fiú felállásban a fiúnak illik előre köszönni.


-Mosoly+intés vagy bólintás

2012. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!