Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy tudnék felszabadulni,...

Hogy tudnék felszabadulni, beszélgetősebb lenni egy nagyobb társaságban?

Figyelt kérdés
Most az a szitu ,hogy bekerültem egy középiskolába ,ahol a mi osztályunknak jó a közössége így kb. egyszerre 10-en beszélgetünk.És most az a helyzet ,hogy én a régi sulimban megszoktam ,hogy kevesen beszélünk.Én amúgyis egy csendes csaj vagyok tehát ez még rosszabbít a helyzetében.De viszont ha 2-en 3-an beszélgettünk na akkor ment a duma és még csodálkoztak is ,hogy beszélek....na mindegy.Szerintetek mivel oldhatnám fel a gátlásaimat?Ez most nagyon rossz így nekem.:/
2012. aug. 25. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlat.
2012. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod ,hogy előbb utóbb én is tudok majd hülyülni a többiekkel?
2012. aug. 25. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg minnél többet olvasni vagy filmeket nézni a világról, így sokféle témához hozzá tudsz szólni. Felejtsd el az olyan gondolatokat, hogy a te mondanivalód értelmetlen vagy nem érdekes. Ja, és nem kell folyton hallatni a hangod, néha egy témába illő, vicces "beszólás" hatásosabb, mint a sok beszéd. :)
2012. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudsz belinkelni a világról szóló könyveket ,filmeket?Mondjuk volt film amiről beszéltek (de nem sokat) és én nem tudtam miről van szó tehát szünetben még megnézem azt a két filmet.

Ezzel a vicces beszólással meg az a bajom ,hogy én olyat nem tudok.

Amúgy néha meg teljesen úgy érzem ,hogy pl. mondtam valamit és aztán azt érzem ezt felesleges volt mondani.

De szerintem az is baj lehet ,hogy pl. több volt LB-mnek kiadtam magam és csalódtam bennük,és ezt az előző LB-m is tudta ezért nagyon szarul esett amit csinált.

2012. aug. 25. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne, ha a saját érdeklődési körödnek megfelelő könyveket és filmeket néznél. Nem tudom mi érdekel, de tudom ajánlani tv-ben az ismeretterjesztő csatornákat (pl. NatGeo, Spektrum stb.), könyvekben a klasszikus irodalmi műveket (pl. Dumas regényei), illetve a neten is kereshetsz olyan oldalakat, ami téged érdekel. Lehet ez természet, sütés-főzés, nyelvek, idegen kultúrák és országok, rajzolás, fényképezés, valamilyen hobbi. Az a lényeg, hogy legyél nyitott a világra, tud, hogy mi történik benne.

Azért érzed azt, hogy felesleges, amit mondtál, mert niincs elég önbizalmad. Nekem is volt ilyen régen, de aztán arra gondoltam, hogy nem érdekel ki mit gondol, én kimondom a véleményemet. És nem lett belőle bajom, sőt. :)Ha megint eszedbe jut, hogy talán ezt nem kellett volna mondanod, akkor tudatosan tereld el róla a figyelmedet.

Ha több önbizalmad lesz, utána a vicces beszólások is jönni fognak.

Remélem tudtam segíteni.

2012. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon köszönöm!Ez egy elég jó biztatás volt.:)

Amúgy szoktam könyvtárba járni csak majd sajnos nem lesz szeptembertől rá időm.:((

2012. aug. 25. 21:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és este ha olyan műsor van akkor spektrumot meg ilyesmit nézek.:)
2012. aug. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!