Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csinálják ezt az ún....

Miért csinálják ezt az ún. "ősmagyarok"?

Figyelt kérdés
Gyakran látok olyat pl. videók alatt hozzászólásba, hogy direkt parasztosan írnak az emberek hogy ők bizony régimódi paraszt emberek. Mikor valaki az ostort ustornak írja, meg szinte mindent ő-betűvel ír. Ez kicsit idegesítő. Ezek az emberek nem jöttek még rá hogy a tájszólás a nyelvben "használatos" és nem az írásban?

2012. júl. 28. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Aki tájszólással beszél az úgy is írja le az adott szót, ahogyan azt használja beszédben. Engem ez még különösebben nem is zavar. Az viszont igen, hogy minden hímzésmintát kalocsainak hívnak. Előszeretettel aggatja boldog-boldogtalan magára. Vesszen Trianont! kiabálnak, tüdőből ordítják a Székely Himnuszt, közben meg halovány fogalmuk sincs eredetünkről, történelmünkről. Ez is divat mint anno holdjárót hordani. Csak ez még annál is cikibb.
2012. júl. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ahol élek, ott "ö"-s tájszólás van, és nem írok úgy, ahogy beszélünk, hülyén is nézne ki. Mondjuk nem azt íom, hogy "fel", hanem "föl", de az helyes, így is túl sok az "e" a nyelvben.
2012. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt én is szeretem mikor valaki "nagymagyar" és egyből mindent úgy mondogat mintha már 10 éve tudna róla. Aki tényleg olyan helyről származik (pl. Erdély), vagy tényleg ilyen tájszólásuk van az se nagyon fitogtassa hogy ő bizony így beszél. Csak fel akarnak tűnni -.-
2012. júl. 29. 20:59
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
100%
Nekem meg a mai "kényeskedő" beszéd nem tetszik. Sokkal szebb volt a háború előtti. És nevetségesnek tűnik ha egy szegedi, vagy egy nógrádi elkezd affektálni. Miért beszéljek úgy ahogy a bodrogközi anyósom, ha én palóc vagyok? Mindenki beszéljen úgy ahogy a csőre kinőtt. Kár lenne, ha elveszne az ízes magyar tájszólás. Mert Magyarország ne Budapest és vidéke. Holl tudná egy pesti úgy mondani a "radai rossebbet" ahogy kell?
2012. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
utolsóval értek egyet :)
2013. nov. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:

Hozzáteszem, ugyanúgy kár lenne a jidis és cigány beütésű pesti szlengért is. De az is csak ott ahová való és attól akinek ez a természetes.

És nevetséges lenne ha akadémikusok vitájában kutykuruttyos népiességek hangzanának. De egy kis tájjellegi akcentus maradvány nem zavaró még ott sem. Természetesen egy "lyukasórában" nem beszélhet a műsorvezető barkó vagy csángó módon, de ha például egy éppen megvitatott vagy idézett irodalmi mű olyan környezetet add, akkor még az is belefér.

2013. nov. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!