Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért alakult az...

Szerintetek miért alakult az ki, hogy vannak külön férfi és női vécék?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a nyilvános WC-kben fakkokban vannak a WC-k így már nem lehet látni egymás nemi szervét, felhozhatjuk érvek a pissoire-okat, de azokat meg elég lenne egy ilyen kisebb beálló paraván mögé tenni egy közös nemű WC-ben, hogy hátulról ne lehessen látni a férfiak nemi szervét.

2012. júl. 19. 10:35
 1/4 kalaszim válasza:
Szerintem azért mert pl. a gyerek lányok szégyenlősek, és nem hajlandók úgy ,,pisilni", hogy ott áll valahol az ajtónál egy fiú vagy férfi. És a felnőttek meg szerintem félnek, hogy nehogy benyissanak a férfik hozzájuk és akaratuk ellenére közösüljenek.
2012. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem haszon, hogy így kialakult. A WC-kben, vagy inkább úgy mondom a mosdókban nem csak wc-zni lehet. Volt már olyan többször is, hogy mondjuk ruhát kellett átvennem, és csak beszaladtam, átvettem, és kijöttem. Vagy ugye nők sminkelni is szoktak ott, és azt lehet, nem a másik nem képviselői előtt szeretik. Más ötletem nincs :)
2012. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván azért alakult ki, mert az emberben benne van egy természetes szégyenérzet és szereti az ürítést és más intim dolgait saját kis magányában elvégezni. Mivel ez nem mindig lehetséges, igyekezték úgy megoldani a dolgokat, hogy legkevésbé legyen kínos. Nem csak a kislányok szégyenlősek, hanem felnőtt nők meg férfiak is.

Azonos neműek körében kissé felengedünk és kevésbé vagyunk zavarban. Bár az ürítés teljesen természetes, mégis kínosnak érezzük, ha tanúk vannak rá.


Amúgy meg az utolsónak igaza van, én biztos nem szeretnék hajlakk- meg parfüm-felhőben pisálni meg várni húsz percet, míg a csajok kipingálják magukat és elhúznak végre a tükör elől, hogy megmoshassam a kezem. Meg a véres betéteket sem muszáj látnom, nem?

2012. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
A férfiak büdösebbet szarnak és szégyellik a nők előtt.
2012. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!