Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan írjak levelet ebben az...

Hogyan írjak levelet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Csak annyi, hogy kiadó szoba kapcsán írnék levelet egy lánynak, aki hirdeti. Én 18 vagyok, neki nem tudom a korát, de szerintem egyetemista lehet vagy + pár év. A megszólítást úgy gondoltam, hogy Kedves XY! Lehet hülye kérdés, de utána letegezhetem? Pl. Neked megfelelő lenne? A magázás tudom nagyon hivatalos lenne, meg nem is olyan idős. Csak mégis kételkedem, hogy hogy lenne helye, végül is idegenek vagyunk egymás számára.

Tudom hülyeség, de sosem kellett még semmi ilyesmit magamnak intézzek így tanácstalan vagyok.


2012. jún. 13. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem tudod, akkor magázd. aztán ha találkoztok és tényleg fiatal, még át lehet váltani a tegezésre
2012. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp magázd. Aztán ha úgy alakul, majd összetegeződtök.
2012. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves XY!


A kiadó szobával kapcsolatban jelentkezem, amit a ....-on olvastam.


Az érdekelne, hogy...


Tájékoztatást szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy...


További egyeztetés érdekében az elérhetőségem: ... (név, e-mail/telefon...)


Üdvözlettel: ...



És voilá, nincs se tegezés, se magázás. :)

2012. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 13. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!