Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért menő manapság cigányként...

Miért menő manapság cigányként viselkedni? Mi okozhatta ezt? (NE az utálkozásról szóljanak a válaszok, hanem az okáról)

Figyelt kérdés

Egyre elterjedtebb jelenség ma cigányként viselkedni országunkban, ami meglepő, hiszen rengeteg fiatal aki így tesz, éppenséggel gyűlöli őket.


Mégis, ugyanazokat a prosztó, primitív szavakat használják, ugyanúgy lopnak, rabolnak, pedig anyagi helyzetük összehasonlíthatatlan egy igazán rossz körülmények közt tengődő családdal. A lista még hosszú, de a lényeg ugyanaz: cigányként viselkedni.


Nem értem, hiszen -legyünk őszinték- a lakosság nagyrésze nem szereti őket. Pont emiatt ahogy VISELKEDNEK,nem a színükkel van a gond. De mindezek ellenére ez a menő a fiatalok körében, akik nem veszik észre magukat.


Ez azt jelenti,hogy ők nyertek volna?



2012. jún. 3. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Hamarosan a kisebbség lesz többségben. Már előre alkalmazkodnak, nehogy kilógjanak a sorból.


Most őszintén,nem tudom. De tény, hogy így van.

2012. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok igazság bújik meg a kérdésben. Én nem is azt mondanám,hogy cigányként viselkednek az emberek, hanem azt, hogy felvettek egyfajta gusztustalan mintázatot, amit gyakorolnak. A viselkedés, az öltözködés, a járás, a mimika mind-mind hordoz magában egyfajta lenéző, nagyképű, agresszív valamit.


Hogy miért? Nos, ezt én sem tudom, de arra tippelnék, hogy "ez a menő". Azt látjuk a tv-ben, hogy csak akkor leszünk boldogok és sikeresek, ha mindenkit eltiprunk, ha átlagon felüli szépségünk van, sok pénzünk, satöbbi. Közben a valódi emberi értékek elmaradtak. A technika fejlődésével egyenes arányban csökken a valódiság, az emberség. A rendszerváltás óta tart ez a folyamat és mint tudjuk; lassú víz partot mos.

Különben milyenek is lehetnének az emberek, ha már egészen kicsiként, 10-13 éves gyerekek is k.rvának öltöznek, trágárul beszélnek és isznak?

2012. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt tapasztalom. A 30 alatti korosztályból nagyon sokan cigány módra viselkednek: hangoskodnak, trágárkodnak, beszólogatnak, talán még a cigányokon is túltesznek. Az meg pláne undorító, amikor kirittyentett leánykák / vagy inkább qrvácsák? /minden második, elordított szava b***d meg, g**i, f***, és közben rázzák a rongyaikat.
2012. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert ez a menő,ezt látják,ha így viselkedsz sikeres leszel. Összes média ezt súlykolja.Valóságshow győzike ,celebsenkik stb. Ja és ami még fontos:nincs következménye az ilyen viselkedésnek,senki nem megy oda és beszélget el az ilyen emberekkel ,mert félnek tőlük .És ezt tudják is a cigánykodó fehérek is ugyanúgy mint a cigányok.
2012. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a jelenséget hívják "leintegrálódásnak". A média egy része ebben az értelemben tudatosan dolgozik. Gőzerővel terjeszti a (deviáns)cigány viselkedésminták sokaságát egy társadalompszichológusi pontossággal, hozzáértéssel megválasztott célközönségnek: az alacsony iskolázottságú, szerény IQ-val bíró, a nyers erőt és Barbie-baba féle szépségideált kultiváló lumpeneknek, akik fogékonyak is erre. Félelmetesen növekszik a számuk. A "csúcspéldányok" már beszélni sem tudnak. Makognak - ütnek.:(((
2012. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!