Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Félek, hogy az igazgatóhelyett...

Félek, hogy az igazgatóhelyettes fia 'pletykálni' fog az apukájának rólam. Mit tegyek? Lent!

Figyelt kérdés

Egyel alattam jár a srác, viszonylag jól kijövünk, szünetekben szoktunk beszélgetni. Viszont az apukája tanít, és nagyon elvette a kedvem a tantárgytól, buktatni akar, és hasonlók, szóval a hátam közepére nem kívánom azt a férfit. Talán emberileg jó lenne, csak egy kicsit 'művészlélek', és tanárnak szörnyű.


Nem rég elkezdtem ifjúsági gyülekezetbe járni. A srác is jár az öccsével. Szuperül kijövök a lelkésszel, gyakran beszélünk négy fül közt is. Viszont legutóbbi alkalomkor, amikor a srác ott volt, nem mertem komolyabban hozzászólni a témához, és elmondani olyan dolgokat, amik a téma kapcsán megtörténtek velem.


Be is igazolódott a félelmem, mert ahogy mentem haza, összefutottam az ig.helyettessel, megállított, és mondta, hogy a fia mesélte, hogy járok a gyülekezetbe. Tartok tőle, hogy kiteregetne a fia, amit nem akarok.


18l



2012. máj. 26. 20:58
 1/3 anonim válasza:

Általános vagy középiskolába jársz?

Ha van rá lehetőséged, azt javasolom, hogy a jövő tanévtől menj át egy másik iskolába. Nálam határozottan jót tett a tanulmányaim terén, hogy iskolát váltottam. Abból a tantárgyból, amiből éppen, hogy kettes voltam, és utáltam (mármint a tanárt), négyes lettem, és nagyon szerettem az új tanárom óráira járni.


Viszont, ha egy tanár meg akar buktatni, és nem vagy talpraesett, akkor könnyen meg is buktathat. Én pl. az egyik tanárnál alig tudtam a kettest elérni, sokszor egész délutáni tanulás kellet, a ketteshez (vagy épp az egyeshez, amikor egy másik tanuló kevesebbre kapott hármast). Mivel elég rosszul álltam, egy másik szaktanár segítségét kértem (aki az én tanárom kollégája volt). Csak amikor elmentem hozzá különórára, hibátlanul meg tudtam oldani a feladatait, majd amikor nehezebbet adott, az is jól ment. Közölte, hogy miért mentem hozzá korrepetálásra, amikor jól tudom az anyagot, majd megmutattam az osztályzataim. Még egy pár tesztet csináltatott velem, majd beszélt a szaktanárral, hogy ha megbuktat, és év végén osztályozó vizsga elé megyek, akkor simán át fogok azon menni, és őt büntetik meg. Ha nem értek egyet az osztályzatommal, akkor ugyanis bármikor mehetek osztályozó vizsgára az éves tananyagból egy független bizottság elé, ha pedig ott túl jól tudom az anyagot, a tanár elég nagy bajban lett volna. Na ez után nem mert megbuktatni, bár csak kettest adott, pedig a tudásom több volt ennél.



Csak ha nem tudod az anyagot, mert a tanár elvette a kedved a tantárgytól, az baj. Engem éppen azért nem tudott megbuktatni, mert tudtam a tananyagot, és egy kollégája előtt ezt be is bizonyítottam. Nem ment megbuktatni ezek után.

2012. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző: mivel húztad ki nála ennyira a gyufát?:D
2012. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én semmivel nem húztam ki nála a gyufát. Az unokatestvérem miatt akart rajtam, vagyis a családon ezzel bosszút állni.


Csak nem jött neki össze, mert a másik tanár (akihez korrepetálásra mentem) megmondta, hogy ha meghúz, akkor osztályozó vizsgán simán át fogok menni, és elveszítheti az állását.


De engem azért nem tudott megbuktatni, mert becsülettel tanultam. Azzal viszont nem lehet semmit tenni, ha valaki nem tanul. Szóval bármi ilyen dolog van, azt javasolom, hogy készüljön becsülettel az adott tanár óráira, akkor ha meg is buktatja, lehet tovább lépni az ügyben.

2012. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!