Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem szeretem a használt...

Nem szeretem a használt dolgokat. Sokan ezt miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a használt cuccokat. Se ruhákat, se használati tárgyakat, bútorokat..semmit. Hiába olcsóbb, valahogy nem érzem a sajátomnak, ez nem tudom miért lehet. Akinek van ötlete, az megoszthatja velem. Szóval mindig újonnan vásárolok, mégha drágább is, és így többet kell dolgoznom, illetve várnom egy egy termék megvételére, mivel én sem vagyok gazdag. Viszont egyre gyakrabban találkozok azzal a jelenséggel, hogy hülyének néznek, mert pl. nem turkálóban vásárolok. Én azt megértem, hogy olcsóbb, viszont nem szeretem, hogy használt. És igazából sznobnak, és hülyének tartanak. Tehát fordult a kocka. Nem a turkálóban, használt boltokban vásárlók kérdezik, hogy gáz-e..hanem aki nem használtan vásárol. Vajon miért viselkednek így? Ha én elfogadom, hogy nekik úgy a jó, akkor ők miért nem?

2012. máj. 7. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ruhából én sem nagyon szeretem a használtat. Valahogy kiver a veríték, akárhányszor bemegyek egy turiba. Nem csak a számat jártatom, hanem tényleg így van.

Viszont tárgyaknál, pölö könyvek, régi ékszerek vagy egyéb régi dolgok, azoknál nem zavar, hogy évekig más tapodta. Az ócskapiacot is szeretem, de a használt ruhát, cipőt nemigazán. Valahogy mindig az jut eszembe, hogy hány idegen ember fogdosta össze azt a kardigánt, amit megvennék egyébként, ha rendesen boltban látnám.

2012. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előre megkövetem a válaszolókat..sértésnek senki ne vegye, de én aztán...nem vagyok "bacilofóbiás". Az új árut is végigtapogatják az érdeklődők százszor is a boltban - arra van az egészséges immunrendszer (és bizonyos higiénés szabályosk betartása), hogy életben maradjunk:D egymás közelében.


Ettől függetlenül: ha "vadászni" indulok egy-egy turkálóba, mindig valamiféle "animista" ösztön dolgozik bennem. Kifejezetten élvezem, ha megfogok egy ruhadarabok, és a szineiben, fogásában, anyagában megérzek valamit annak a személyiségéből, kisugárzásából, "előtörténetéből", aki hordhatta azt. Mintha egy másik lélek egy darabjára találnék rá, hogy megszerezzem, mint egy zsákmányt. Titokban az ám a gyanúm, hogy a szenvedélyes "turkáló-bujkálók" nagy részében hasonló ösztön működik - anélkül, hogy tudatosodna bennük. Hát, bennem igen:-)

(De aki újat szeret venni, azt ugyanúgy megértem.)

2012. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet, hogy nem is azzal van bajom, hogy már viselték azokat a ruhákat, hanem az, ahogy az emberek mindent letámadnak, és én, aki szeretek nyugalomban, kényelemben nézelődni, pánikba esem. Például antikváriumban sosem pánikolok, pedig azok is használt könyvek meg lemezek.
2012. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagy: értelek, természetesen. Ami az embereket, a belekotyogásaikat illeti: ne hallgass rájuk. Én is azt csinálom: egyik fülemen be, a másikon meg..ki. Mindezt azonban úgy, hogy (tisztelettel) meghallgatok jót és rosszat, sőt reflektálok is rá, sok mosollyal..aztán megyek tovább a magam útján, ahogy addig. Így a belekotyogó is elégedett, mert elmondhatta, amit gondol, én meg háromszor annyira, mert jó perceket szereztem neki, de nem is engedtem a negyvennyolcból:-).
2012. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jav.: vagyOK
2012. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell, hogy rosszul érezd magad. Mindenki ott vásárol, ahol akar.Aki lenézi a másikat, az szánalmas.


Én például szeretem a turkálókat, de nem mindegyiket. (Csak a Háda Kft.) Csak azokat, ahol látok valami rendszert, nem kell konténerben görnyedni, van normális próbafülke, ami úgy néz ki, mint egy bolt/üzlet.


Sokáig én sem szerettem a használt ruhát, de rá kellett jönnöm, hogy ami az én stílusom, olyan nincs az üzletekben, vagy ha van is, több 10ezer forint. S ezt nem engedhetem meg magamnak. Illetve zavart, hogy ha találtam is valami jó kis darabot, akkor pár napon belül szembe jött velem az utcán.


Általában nem szoktam nagy dobra verni, hogy hol vásárolok, s csak kitűnő darabokat veszek meg. Nem azért megyek be - mint sokan - hogy most akkor mindenképp ruhával térek haza. Nem az a cél, hogy sok göncöm legyen, hanem, hogy legyen néhány jó minőségű, variálható alapdarab.


Egyébként sokszor találok olyan ruhákat, amin még a címke is rajta van (vagyis senkin sem volt).


Ha a használati tárgyakban (pl: bútor) nem szeretsz bele elsőre, akkor ne vedd meg. Attól, hogy használt, még lehet jó, de fontos, hogy megfeleljen a te ízlésednek.Első találkozásra, ha te nem látod meg benne a lehetőséget ("Ez milyen jó lenne a nappaliba stb."), akkor az nem a te lakásodba való.

2012. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!