Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért problémáznak az emberek...

Miért problémáznak az emberek annyit, ha valaki "pofákat vág"? Miért lesz rögtön szemtelen valaki, ha látszik rajta, mit gondol?

Figyelt kérdés
Főleg az időseknél vettem észre, hogy teljesen kiakadnak, ha a fiatalok "pofákat vágnak", miközben beszélnek hozzájuk, és rögtön elújságolják mindenkinek, hogy az illető milyen rosszul van nevelve. Én nem nagyon hiszek ebben, olyan ember vagyok, akinek azonnal kiül az arcára, amit gondol (akár öröm, nem tetszés, vagy harag), és úgy vettem észre, mindenki ugyanúgy "fintorog", ha valami nem tetszik, legfeljebb önmagának nem tűnik fel. Szerintem ez a testbeszédünk egyik legalapvetőbb része, és nem rossz dologként kéne kezelni, hogy a végén szoborszerűen társalogjunk egymással, hanem reagálni rá, hiszen sokat segíthet a társalgás menetének alakításában. Szerintetek?
2009. jún. 21. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek! Persze, lehet egy grimasz sértő. Finoman kell vele bánni és tudatosan,mert tényleg megbánthatunk másokat vele. De szerintem is egy jó kifejezése a véleménynek és pl engem abszolút nem zavar:)
2009. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, nyílván megérteném a dolgot, ha ilyen extrém grimaszokat vágnék, de nem tudom, miért kell leordítani a hajam, ha másfél miniméterrel arrébb húzom a szám :D
2009. jún. 22. 01:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az emberek nem bírják a kritikát és az őszinteséget. Azért lehet ez "extrém" az idősebbeknél, mert régen az etikett szabályozta a társalgás menetét, és valóban szobor arccal, néha-néha érdeklődést színlelve kellett társalogni halál unalmas témákról (ki hogy van, mi alapján döntötte el, hogy a nappaliban ide kerül a szekrény, oda a kanapé stb.). Valószínű, hogy 100 év múlva már a halvány maradványa is el fog tűnni, és nyugodtan kifejezhetjük mimikával is a tetszésünket/nemtetszésünket egy társalgás keretében. :)
2009. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok, mint te, és a szüleimmel nagyon sokat vitázunk ezen, hogy én szerintük szemtelen vagyok és nagyképű, pedig én csak az érzelmeimet fejeztem ki. Néha ugyan túlzásba viszem, tehát a lényeg, hogy nekem is és nekik is fejlődniük kell, tolerálni egy kicsit a másikat. Szerintem alapvetően nincs megoldás erre a problémára, mást nem lehet tenni, mint hogy elmagyarázod nekik, hogy mit gondolsz az egészről (persze tényleg nem nagyképűen). Amúgy érdekes, az én nagyszüleim abszolút nem ilyenek :D Csak a szüleim.. ki érti ezt? :D :)
2009. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ja, én is megkapom, hogy dolgozzak a mimikámon...

hát nemtudom...

nem akarok.

hadd legyen már az ott, amit érzek, vagy semmi, azt majd lehet megpróbálom, de azt is bunkóságnak fogják venni, szal asszem teljesen mindegy..

2009. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!