Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik beszélni neten a...

Hogyan illik beszélni neten a tanárommal?

Figyelt kérdés
Jobban mondva engem már egy ideje nem tanít. Szeretném őt bejelölni iwiw-en. Írnék is neki, csak olyan kínosnak érzek minden köszönési formát, mert sem túl hivatalos, sem túl jópofiskodó nem akarok lenni. Jó lenne vele pár szót beszélni, meg kérdezgetni tőle, hogy mi van vele, de mégse kezelhetem úgy, mint egy havert. :) Aztán meg lehet, hogy nem is emlékszik rám. Mondhatom majd, hogy én vagyok az a barna hajú srác a nyolcmillióból. :) Ti hogyan kezdeményeznétek egy ilyen beszélgetést?
2012. ápr. 1. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát először is az érdekelne hogy hány éves vagy és ő hány éves kb. Meg hogy gimiből vagy általánosból ismered.


Nekem is kellett anno levelet írnom az egyik gimis tanáromnak, de ő egy nyugdíjas korú néni volt, neki először Tisztelt Tanárnőt írtam, de ő a válaszban már Kedves Szandrát írt, és aztán maradtunk a Kedvesnél. Ja meg az is számít hogy pl bácsi/néni-e :))

2012. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Üdvözlöm Tanár Úr! Visszajelölne ismerősként, ha emlékszik rám? 8.-ban tanított, XY mellett ültem.
2012. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
18 vagyok. A tanárom pedig "bácsi" :)) és olyan 50 körül lehet. De csak nagyon körülbelül. :) Gimis tanár. Akkor a "kedvest" ne írjam, csak ha már ő is írja? Igaz, ő mást nem is nagyon tudna írni egy "gyereknek". (Mármint az ő szemében gyerek.) :) És hogy kérdezzek tőle? Azt mégse lehet, hogy "na, mizu?" :DD Tudom, nagyon béna vagyok... :D
2012. ápr. 1. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor tényleg írd azt hogy Üdvözlöm Tanár Úr, vagy Üdvözlöm Sanyi bácsi :D


Írd kb ezt:

Örülök hogy megtaláltam az iwiwen :) Hogy van Tanár Úr? Nem tudom emlékszik-e rám még... :)


És akkor ír majd valamit. :P

2012. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. ápr. 1. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az egyik szakközepes tanáromat jelöltem be iwiwen úgy tizenvalahány évvel később minden kísérőlevél nélkül és visszajelölt,pedig kötve hiszem, hogy emlékezett rám.Szerintem a tanárok, óvónők nem csinálnak ügyet az ilyesmiből.
2012. ápr. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!