Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a családtagról aki csak havonta 1x mos hajat? És spórolás miatt ritkán fürdik. Ez kb azt jelenti van hogy naponta van hogy hetekig sem.

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 21:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nincs szaga és ez a fura
2012. márc. 19. 21:29
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:17 vagyok

Én a következőkön spórolok

-a legolcsóbb tescós wc papírt,tusfürdőt,sampont,balzsamot veszem meg.

-olcsó mosópor,öblítő

- olcsó spray (nem veszek magamnak még 1000 forintos sprayt sem.)

- kajában rengeteget spórolok.

-villanyt csak ott ég ahol tartózkodom,feleslegesen nem világítunk

- ugyanez a helyzet a vízzel.Nem folyatom feleslegesen.

- fűtéssel is ez a helyzet.Ott van fűtés ahol vagyunk..(minek az egész lakást fűteni ha nem használjuk ki?)

2012. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"nem veszek magamnak még 1000 forintos sprayt sem" :))


hát én meg sem néztem még 800 felett :)I

2012. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Biztos mosdik. Nme fürdik, mosdik. Vagy törölget, nedves kendővel.
2012. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ha ápoltnak hat, akkor nem érdekel, hoyg éri el. Ha évi egy mosással, nekem jó.
2012. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátom van így. Hajat nem mos soha (kopasz):D és zuhanyozni is 2-3 havonta szokott. Jól ápolt nincs semmi gond vele. (A munkahelyén gáz is lenne, mert főpincér...)

Biztos valami genetika van benne, én speciel rosszul vagyok ha egy napig nem fürdök.

2012. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül büdös az aki nem fürdik. A bőrnek öntisztító rendszere is van, csak nem tudunk már róla. Volt rokonom, akit szinte nem is láttam tisztálkodni, mégsem volt büdös.
2012. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Akkor mások se lesznek büdösek. Belegondolok akkor minek lett kitalálva a fürdés? Érdekes. Föleg aki föpincér akkor nem dolgozhatna ott.hát igen ápoltnak néz ki.
2012. márc. 19. 21:47
 19/25 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az, hogy addig ne jöjjön a közelembe, amíg nem fürdött és mosott hajat jó alaposan. Az egy dolog, hogy szaga nincs, de a hajában, a testszőrzetén, a hajlataiban milliónyi baktérium van letelepedve, köztük vannak olyanok amik a tisztálkodó emberen is megjelennek, de olyanok is, amik csak tisztálkodás elmaradása után szaporodnak el, vagy összeszedi őket, fertőzhet is. Lehet, hogy ő nem látja és más se, de a kosz és a por akkor is ott van rajta. Spórolni máson is lehet. Amúgy nekem sem zsírosodik pl. a hajam, egy hét után is frissen mosott hatást kelt, viszont én érzem a szagán, hogy koszos, szmogos, poros, szóval hiába látszik tisztának, nem az. És ezt a koszt belevisszük a párnánkba, onnan alvás közben a szánkba és még sorolhatnám. Szóval az én házamba olyan rokon nem tenné be a lábát, akiről tudom, hogy nem tisztálkodik rendszeresen.
2012. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Az utolsónak szerintem teljesen igaza van. A higénia nagyon fontos. És nem csak akkor kell mosakodni, tusolni,ha már szagunk is van. Egyszerűen, ez hozzá tartozik az ember mindennapjához. Szomorú, hogy valakinek ezen is spórolnia kell. De biztosan van valami más megoldás is. Esetleg valami plusz munka, amit bevállalhatna. Képzeljük csak el mennyiféle emberrel találkozik az ember, akár buszon, városban... ha senki nem tisztálkodna rendszeresen, akkor tényleg járványokkal, betegségekkel lenne tele a világ.Így is sajnos mennyi baj van. Ezen nem lehet spórolni.
2012. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!