A nők miért panaszkodnak többet, jobba, könnyebben mint a férfiak?
Nem álltalánosítok, de töbször hallok nőket panaszkodni, hogy milyen hideg van, fázok, milyen sz*r ma a kedvem, elegem van a suliból, a főnőkömből, az életből.
A férfiakat kevésbé hallom panaszkodni.
Mi ennek az oka?
Gondolom ennek természetes okai vannak, úgymond állati ösztönök miatt. A nő szül, ő vigyáz a gyerekére. Ez egy kiszolgáltatott helyzet. Egy nőtől természetes, hogy életének egy szakaszában „gyenge”. Pont ezért ilyenkor a férfi feladata a család védelme. A férfinek tehát erősnek kell lennie kifelé és gyengének befelé, a család felé. Szerintem ez logikus.
Pont ezért a nő az erős férfit keresi, így evolúciós szempontból ez domborodott ki.
Ha egy férfi panaszkodik, az a gyengeség jele. Másrészt hiába panaszkodik, hiszen az ő dolga lenne, hogy a problémát megoldja. A nő sokkal inkább várja el jogosan a férfitől, hogy megoldja az ő problémáját. Evolúciós szempontból előnyös is, ha a problémát jelzi a férfinek, hogy az meg tudja oldani.
Szerintem ez a teljesen logikus ok, ami miatt így alakult a férfiak és nők evolúciója. Ma már egészen mások a körülmények, de az ösztönök ennyi idő alatt nem kopnak ki.
Egy férfi akkor kér segítséget, ha végképp nem maradt más megoldás.
Amúgy szerintem a nők jobban tűrik a fájdalmat, nehézségeket. Egy nőnek sokkal több fájdalmat kell elviselni életében.
A férfi érdekesen működik. Ha egy férfi náthás, akkor képes „belehalni” látszólag a dologba. Viszont adj neki valamit, amiért küzdeni kell, vagy valamit, amit meg kell védeni, és már észre sem veszi a harc közben elszenvedett sebeket. A férfi, ha van rá oka, képes az életét áldozni valamiért. Viszont ha nincs rá valami magasabb, „nemesebb” ok, akkor nehezebben lehet rávenni apróságokra is. Avagy: „Érted elmennék még az Északi-sarkra is, de elmosogatni nem fogok.”
(Persze ezek sztereotípiák, így bizonyára van alapja, de azért mi emberek egy kicsit kevertebbek vagyunk ennél.)
Manapság a férfiak már gyerekkorukban megkapják a leckét: "Kisfiam ne sírj, egy fiú erős; nem sír, mint egy kislány".
A férfiak ezért abban a tévhitben nőnek fel, hogy nem szabad kimutatni az érzelmeiket, nem mutathatják magukat gyengének.
Meg társadalmi elvárás is, hogy ne mutassa magát gyengének.
A gyenge nem domináns. Márpedig a nők leginkább a dominancia alapján választanak partnert, nem a logikus mérlegelés alapján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!