Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jól van ez így? Testvéremmel...

Jól van ez így? Testvéremmel hétköznap elmentünk kikapcsolódni. Értem ezalatt, hogy elmentünk egy csocsós helyre a barátainkkal budapesten. Ezután úgy gondoltuk, hogy meglátogatunk egy zenés helyet a belvárosban.

Figyelt kérdés
Találtunk egy szórakozóhelyet. Rendesen fel voltunk öltözve,csak a testvérem volt melegítőnadrágban.... (márkás,nem csöves!!) A biztonsági őrök a bátyám öltözködésére hivatkozva nem engedtek be! Hát mit volt tenni, elballagtunk, s a közeli opera elött értékeltük át az eseményeket..Pedig oda vittük volna a pénzünket...de nekik nem kellett. Az aranyfukszos értelmes etnikum (zsebében a vadászkés,amit villogtatott is!!!) belépést nyert........Szerintetek?? Le van írva az etikettben, hogy nem lehet be menni egy diák-szórakozóhelyre melegítőben?
2009. ápr. 28. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
nekem eszembe sem jutna melegítőben menni szórakozni...
2009. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de én melegítőben - bármilyen márkás - még a sarki közértbe sem megyek. Az futásra, kirándulásra esetleg este otthonra van.

A jobb szórakozóhelyekre még farmerben sem engednek be.

2009. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

>Le van írva az etikettben, hogy nem lehet be menni egy diák-szórakozóhelyre melegítőben?


Leírva éppen nincs, de íratlan öltözködési szabályok vannak, és elég szigorúak, a hely stílusától függően.

2009. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csocsózni melegítőben, egy talponállóban még elmegy. De egy éjszakai bulizáshoz nem. Igaz, nincs leírva, úgymond szokásjogok ezek. A melegítő nem oda való.
2009. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

1. Szerintem sem illik melegítőben menni szórakozni, akármilyen "márkás". Azt viszont durvának tartom, hogy ezért nem engedtek be benneteket. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki milyen ruhában van.

2. Ha az aranyfukszos etnikum is odajár, örüljetek, hogy nem kell velük egy légtérben szórakozni.

2009. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám egyszer azt mesélte, hogy ők is el akartak menni haverjaival szórakozni, de már kissé ittas állapotban voltak, és rajta is melegítőnadrág volt. Odaérve a helyhez az ajtónálló kitessékelte, hogy belépés csak rendes öltözetben. Erre bátyám fogta magát (haverjai meg elkísérték), és betért a 24h-s Tescoba. Vett egy kordnadrágot, vagy én nem tudom, mit, és rávette a melegítőjére. Aztán visszamentek a helyre, és akkor már beengedték. Voilá!

Vannak ilyen dolgok...

Van hely, ahol az ottani szokásjog a nyakkendőt követeli meg. (Tudod, mint a viccben, amikor a fazon kifulladva kullog a sivatagban, sehol egy kút, sehol egy karaván, és már majd' szomjan hal. Vele szemben jönnek lányok, akik nyakkendőt árulnak. "Ilyen melegben nyakkendőt?!", és nem vesz. Aztán meglát egy hatalmas üvegpalotát, díszes, tágas, és be akar menni inni egy pohár vizet. Mire az őr: "Belépés csak nyakkendőben.")

De tudod, valahol tényleg furcsa lenne, ha te a sok farmer meg szövetnadrág meg miniszoknya között megjelennél melegítőben. :)

2009. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem csodálkozok, hogy nem engedték be. Kocsmába beengedik, de nagyobb szórakozóhelyre nem, ez mindenütt így van. Ha tudtátok, hogy még tovább mentek, át kellett volna öltöznie.
2009. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Melegítő az gáz szórakozni, az a leggázabb mikor arra hivatkozva, hogy márkás,gondolják igényes öltözködésnek.
2009. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

nekem sem jutna eszembe melegítőnaciban menni szórakozni, ne csodálkozz, hogy nem engedtek be.

igényesebb helyekre még farmerban sem..

2009. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy nem oda szándékoztunk menni! Csak úgy jött az ötlet. Hazamenni átöltözni, okés is lett volna, de elég messze lakunk pestől. Azt, hogy márkás nadrágról van szó azt azért említettem, hogy nehogy azt higgyjétek, hogy szakadt igénytelen emberek vagyunk. De az is igaz,hogy tartjuk magunkat annyira értelmesnek, hogy semmi keresni valónk nem lett volna ott! Sok becsipett üres fejű között.......Köszönöm válaszaitokat!
2009. ápr. 30. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!