Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mitől lesz valaki lekezelő?

Mitől lesz valaki lekezelő?

Figyelt kérdés

Azon vagyok a legjobban megdöbbenve, mikor egy magát intelligensnek valló ember, aki valóban tájékozott, iskolázott, jó pozícióban lévő.. műveltségét folyton egyfajta önigazolásként lobogtatja, másokat lesajnálva. (Pl. minő meglepő, hogy egy nála 30 évvel fiatalabb embernél többet tud.)

Valahogy én mindig abban a hitben voltam, hogy ha valaki "értelmiségi", annak talán az az egyik jele, hogy nem egy szemellenzős önelégült tahó.


2011. szept. 20. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos a komoly lexikális tudással rendelkező emberek gyakran emberileg egy nagy nullák. Azt nem tanítják sehol. Én eleve úgy ítélem meg az embereket, hogy szakmailag ÉS emberileg milyenek.
2011. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa dolog ez az "értelmiségi" kifejezés.

Arra használják, akinek diplomája van.

Pedig szerintem nem csak ezt jelentené.

Műveltséget, tájékozottságot, széles látókörűséget, toleránsabb magatartást stb...

De nagyon sok úgynevezett "értelmiségi" csak kise.ggeli a diplomáját, aztán ezzel kész is.

Közben meg műveletlen, tájékozatlan, és a diplomája miatt egy rátarti, lekezelő tuskó.

Úgyhogy értem, amit mondasz.

Diplomával nem osztanak észt, sajnos.

2011. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen ezek az emberek iskolázottak, sőt tudják is magukról h ŐK a Janik és mindenki felett állnak. Egy dolgot azonban nemigen vesznek észre: saját magukat h nilyen ellenszenvesek tudnak lenni mások iránt.
2011. szept. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez gyakori eset. Diplomásként mondom , sok ember érzi azt, hogy egy bizonyos hangsúllyal napi többször a másik pofájába vágja ezt.


Ugyanakkor fordítva is igaz. Több helyen volt nálam alacsonyabb végzettségű főnököm, és mindegyiket frusztrálta ez a tény, állandóan bántottak, hogy "milyen diplomád van?", "hol szerezted te ezt?". Pedig én soha nem éreztem azt, hogy ettől több lennék bárkinél.


Ez egy eredmény, megdolgoztam érte, pont úgy, mint amikor valaki nyer egy versenyt. De miért ne lehetne a másik is jó ember, sőt, akár bizonyos esetekben okosabb, felkészültebb, mint én, vagy a jogi doktor akárki?


Láttam én a főiskolán is nagyon-nagyon korlátolt embereket, és diploma nélküli okos illetőket is. Az pedig magától értetődő, hogy a tisztességet nem lehet főiskolán, egyetemen tanulni.

2011. okt. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!